Kuba Kleszcz Kuba Kleszcz 21.02.2016 21:33
MWC: HP Elite x3 to smartfon, laptop i komputer w jednym urządzeniu
2666V

MWC: HP Elite x3 to smartfon, laptop i komputer w jednym urządzeniu

HP dało ostro do pieca. Na barcelońskich targach pokazano publiczności urządzenie odgrywające rolę jednoosobowej orkiestry. HP Elite x3 obiera na cel klientów biznesowych, którzy chcą zmniejszyć ilość sprzętu, jaki jest im niezbędny do pracy.

HP Elite x3 skorzysta z systemu Windows 10. Z racji tego, że telefon ma zastąpić kilka różnych urządzeń, będzie on mógł pochwalić się naprawdę potężnymi parametrami: niemal 6-calowy ekran z obsługą rozdzielczości Quad HD, procesor Snapdragon 820, 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB wbudowanej pamięci (obsługa kart microSD).

Z przodu telefonu znajdziemy aparat 8 MP i skaner tęczówki, natomiast na pleckach znajduje się czytnik linii papilarnych oraz mocniejsza kamera 16 MP.

Fablet wyposażony jest w muszącą to wszystko udźwignąć baterię o pojemności 4150 mAh, którą można ładować bezprzewodowo.

Kluczem do zrozumienia filozofii HP Elite x3 jest obsługa Continuum. Pozwala ono na podłączenie urządzenia do monitora, stacji dokującej lub urządzeń wskazujących, przez co fablet zamienia się w laptop lub pełnoprawny komputer.

Takie rozwiązanie eliminuje też konieczność korzystania z dysków zewnętrznych czy ściągania i wgrywania danych do chmury, ponieważ wszystko znajduje się w tym samym miejscu.

Smartfony operujące na Windowsie 10 nie są jednak w stanie odpalić wszystkich niezbędnych aplikacji, dlatego HP pracuje nad rozwiązaniem tego problemu poprzez przerzucenie działania takich programów do chmury. Klienci będą musieli jednak skorzystać z pomocy informatyków, co przypomina nam o tym, że to sprzęt przeznaczony do hurtowej sprzedaży firmom, nie indywidualnym klientom.

Żeby zamienić telefon w coś więcej, HP wypuszcza w tym celu kolekcję akcesoriów:

  • chromowana stacja dokująca z zestawem portów, m.in. do podłączenia Elite x3 do monitora
  • przypominający laptopa Mobile Extender (ekran, bateria, klawiatura)

 Ceny i dostępność HP Elite x3 pozostają nieznane.

Źródło: http://www.theverge.com/2016/2/21/11068496/hp-elite-x3-announced-specs-windows-10-mwc-2016

Tagi: czego to nie robi HP hp elite x3 Mobile World Congress