Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.02.2016 16:02
Ubisoft nie próżnuje. Twórcy Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands współpracowali z boliwijską armią
705V

Ubisoft nie próżnuje. Twórcy Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands współpracowali z boliwijską armią

Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands został zapowiedziany na ubiegłorocznym E3, ale dotychczas nie otrzymaliśmy wielu informacji oraz materiałów z produkcji. Bez wątpienia najlepsze jeszcze przed nami, ale docierają do nas małe skrawki informacji o grze i według najnowszej wiadomości Ubisoft przygotowując ten tytuł zbierał cenne dane od boliwijskiej armii. 

Deweloperzy odpowiedzialni za Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands czekają na swój czas. Aktualnie Ubisoft promuje Tom Clancy's The Division, ale pewnie w okolicy drugiej połowy roku, firma skupi się na prezentacji nowej produkcji.

Mimo wszystko otrzymaliśmy dzisiaj ciekawą informację. Francuzi wysłali do Ameryki Południowej zespól odpowiedzialny za produkcję, by twórcy mogli uzyskać niezbędne dane do tworzenia gry. Deweloperzy jednak nie spotkali się z tamtejszymi ambasadorami, czy też urzędnikami, a zostali zaproszeni na szkolenie u elitarnej jednostki armii boliwijskiej.

Już wcześniej firma potwierdziła, że spędziła sporo czasu w Boliwii, ale dopiero teraz otrzymaliśmy szczegóły tej wizyty. Na właśnie odbywającym się DICE Summit 2016 Tommy Francois z Ubisoftu zaznaczył, że takie odwiedziny pomagają całej produkcji:

„Sądzę, że gdy tworzysz świat nie możesz jedynie opierać się na książkach. Musisz doświadczyć tego miejsca, ale jak to zrobić? Musieliśmy się wydostać zza naszych komputerów.”

Jest to naprawdę ciekawa sytuacja, która pokazuje, że Ubisoft nie zamierza oszczędzać na swoich wielkich hitach. Francois wspomniał, że zespół spędził w dżungli tydzień i w tym czasie zebrano mnóstwo niezbędnych informacji, które pomogą w znaczący sposób ulepszyć Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands.

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/ubisoft-devs-worked-with-bolivian-army-to-research/1100-6434895/

Tagi: dice summit 2016 tom clancy’s ghost recon: wildlands Ubisoft