Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.02.2016 21:18
StarCraft: Diabelski dług trafił do księgarń. Mamy fragment nowej powieści Christie Golden
392V

StarCraft: Diabelski dług trafił do księgarń. Mamy fragment nowej powieści Christie Golden

Blizzard dba o swoje największe marki i właśnie z tego powodu do księgarń w Polsce trafiła nowa powieść Christie Golden. Znana autorka przenosi czytelników do 2494 roku i przedstawia dalsze losy znanych marines. Zainteresowanych zapraszamy na fragment opowieści. 

„StarCraft: Diabelski dług” to książka, na którą czekali nie tylko fani świata StarCraft. Spod pióra autorki, Christie Golden, wyszły już m.in. powieści wydane pod szyldem Star Trek, saga StarCraft, trzy tytuły z serii Star Wars i kilka oryginalnych utworów fantasy; pisarka jest również namiętnym graczem World of Warcraft i stworzyła kilka powieści z tego uniwersum – z pewnością będzie to wystarczająca rekomendacja.

„Diabelski dług” przenosi czytelników do 2494 roku. Jeszcze pięć lat wcześniej Jim Raynor i Tychus Findlay należeli do Niebiańskich Diabłów, elitarnej jednostki marines Konfederacji, słynącej z opanowania i doświadczenia na polu bitwy. Po buncie przeciwko skorumpowanemu dowódcy jednostki obaj mężczyźni dezerterują w obawie, że zostaną niesprawiedliwie skazani i poddani „resocjalizacji”, czyli praniu mózgu. Dziś Raynor i Findlay są wyjęci spod prawa i ścigani przez zawziętego szeryfa. Życie jednak nigdy nie wydawało im się lepsze. Korzystają z wielu okazji, by okraść Konfederację, i co noc przepuszczają swoje „ciężko zarobione” kredyty w barach, lupanarach i salonach gier. Ale przed prawem – jak przed przeszłością – nie można uciec. Wcześniej czy później każdego dopadnie…

Powieść ukaże się nakładem wydawnictwa Insignis, a poniżej możecie zapoznać się z fragmentem książki:

 

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Insignis Starcraft starcraft: diabelski dlug