Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.02.2016 20:00
Street Fighter V będzie rozbudowywane przez całą generację. Twórcy prezentują reklamę oraz kolejnego fightera
639V

Street Fighter V będzie rozbudowywane przez całą generację. Twórcy prezentują reklamę oraz kolejnego fightera

Capcom już kilkukrotnie zapowiedział, że zamierza przez wiele miesięcy rozwijać Street Fighter V i dzisiaj otrzymaliśmy kolejne potwierdzenie tych słów. Firma zapowiada wspieranie produkcji przez całą ósmą generację.  

Można dojść do wniosku, że Japończycy uczą się na błędach. W przypadku Street Fighter IV byliśmy świadkami wielu „super-mega-hiper-ultra” edycji, przez które scena była mocno podzielona. Gracze nie chcieli kupować kolejnych odsłon tego samego i najwidoczniej Capcom zrozumiał swój błąd.

Firma kolejny raz zapowiada, że w przypadku Street Fighter V tylko raz kupimy grę:

„Byliśmy bardzo szczerzy mówiąc, że Street Fighter V – w przypadku płyty i edycji cyfrowej – jest jedyną wersją, którą będziesz potrzebował. Już nigdy nie będziesz musiał, a nawet nie będziesz zmuszony do kupowania kolejnej odsłony. Oznacza to, że nie podzielimy bazy graczy.”

Studio obiecuje, że nawet za 2-3 lata, gdy wrócimy do tytułu, to nie będziemy zmuszeni do jakichkolwiek wydatków. Z miejsca będziemy mogli wskoczyć do trybu sieciowego i walczyć z innymi zawodnikami.

Menadżer serii Brian Ayers potwierdził, że gra będzie wspierana przez całą generację i choć jest to ryzykowny ruch ze strony biznesowej, to firma zdecydowała się na taką formę dystrybucji.

Jest to na pewno dobra wiadomość dla graczy, chociaż możemy mieć pewność, że studio przygotuje serie rozszerzeń, które zdecydowanie rozbudują produkcję. Na szczęście wszystkich zawodników kupimy również za gotówkę dostępną w grze.

Na zakończenie zobaczcie nową reklamę oraz zerknijcie na prezentację znanego fightera. Mamy tutaj fanów Vegi? 

Źródło: http://www.videogamer.com/ps4/street_fighter_5/news/capcom_wants_street_fighter_v_to_last_an_entire_console_generation.html

Tagi: brian ayers Capcom reklama Street Fighter V zwiastun