Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.02.2016 14:01
Mistrz UFC zamierza po zakończeniu kariery zająć się streamowaniem gier na pełen etat
826V

Mistrz UFC zamierza po zakończeniu kariery zająć się streamowaniem gier na pełen etat

Sportowcy zazwyczaj po zakończeniu kariery zajmują się trenowaniem młodych talentów, od czasu do czasu komentują turnieje, a najwięksi szczęśliwcy mogą po prostu odpoczywać. Demetrious Johnson nie zamierza pójść w ślady swoich kolegów po fachu, ponieważ po przejściu na sportową emeryturę zajmie się streamowaniem gier.

Na początku miesiąca informowaliśmy o bardzo nietypowej sytuacji, która spotkała mistrza UFC. Demetrious Johnson streamował rozgrywkę w Bloodborne,  gdy do jego domu zapukała agencja antydopingowa. Samo pojawienie się przedstawicieli USADA (amerykańskiej agencji antydopingowej) w domu sportowca to nic nadzwyczajnego – każdy zawodnik jest systematycznie poddawany testom – ale już okoliczności były wprost nadzwyczajne.

Johnson jednak nie ukrywa, że uwielbia grać, a kilka lat temu rozpoczął oglądanie rozgrywki na Twitchu. Po kilku wieczornych sesjach jako widz, postanowił sprawdzić się z drugiej strony mikrofonu. Od tego czasu zawodnik systematycznie pokazuje swoją rozgrywkę i może pochwalić się 20 tysiącami followersów.

Fighter w każdym tygodniu streamuje przynajmniej 15 godzin, ale w niedalekiej przyszłości zamierza zdecydowanie wydłużyć zabawę. Demetrious w rozmowie z dziennikarzami potwierdził, że planuje po zakończeniu kariery zająć się streamowaniem na pełen etat.  

Jest to na pewno ciekawy pomysł… Pewnie mistrzowi UFC gotówka nie będzie potrzebna, a pieniądze z rozgrywki będzie mógł przeznaczyć na dodatkowe uciechy. Warto dodać, że Johnson w ostatnim czasie pokazuje swoje wyczyny w Bloodborne, Tom Clancy's Rainbow Six: Siege oraz EA Sports UFC.  

Film ze wspomnianej akcji zobaczycie poniżej:

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/ufc-champion-wants-to-stream-games-full-time/1100-6434658/

Tagi: demetrious johnson stream Twitch ufc