Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.02.2016 16:09
Paul Ross wypowiada się o PlayStation 5. Sprzęt pozwoli tworzyć bardziej interaktywne światy
4126V

Paul Ross wypowiada się o PlayStation 5. Sprzęt pozwoli tworzyć bardziej interaktywne światy

W naszych domach dopiero rozgościła się ósma generacja, ale niektórzy deweloperzy już rozmyślają i planują przyszłość. Według byłego pracownika Criterion Games na kolejnych konsolach Sony oraz Microsoftu trafimy do bardziej dynamicznych i interaktywnych światów.

Paul Ross przez 17 lat i 11 miesięcy pracował dla Criterion Games. Ten niezwykle doświadczony deweloper miał przyjemność pracować nad wieloma hitami studia, ale od prawie dwóch lat jest dyrektorem technicznym w Three Fields Entertainment.

Twórca rozmawiał z dziennikarzami EDGE o przyszłości jego ekipy, ale Ross nie tylko skupił się na najbliższych premierach, ale postanowił zastanowić się nad kolejną generacją. Podczas początkowych prac nad Dangerous Golf w studio rozmyślano już o PlayStation 5 i Xbox Two:

„Siedzimy i myślimy: „ok, a jak będą wyglądać gry na PlayStation 5? Jak na Xbox Two? I jak możemy już teraz budować przyszłość?”.”

Twórcy rozmyślają nad nowymi sprzętami, ponieważ odpowiedni start pozwoli studiu od początku generacji tworzyć bardzo mocne tytuły. Zdaniem Paula na nowych urządzeniach trafimy do bardziej interaktywnych światów:

„Więc jak będą wyglądać gry na PlayStation 5? Na PlayStation 4 zobaczyliśmy pewną wierność przygotowanych światów, ale w przypadku PS5 trafimy do bardziej dynamicznych i o wiele bardziej interaktywnych lokacji, które będą bardziej wiarygodne w sposobie zachowania.”

Są to bez wątpienia ciekawe przemyślenia i jestem pewien, że akurat Ross może się bez najmniejszych przeszkód wypowiadać w tym temacie. Twórca od lat pracuje nad grami AAA i pewnie w branżowym świecie już pojawiają się sygnały dotyczące kolejnych sprzętów. 

Źródło: http://www.videogamer.com/news/playstation_5_will_let_developers_build_far_more_dynamic_interactive_worlds.html

Tagi: dangerous golf Paul Ross playstation 5 Three Fields Entertainment xbox two