Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.02.2016 14:30
Nadciąga kolejny przerażający horror. Poznajcie Visage, czyli tytuł inspirowany Silent Hills
2757V

Nadciąga kolejny przerażający horror. Poznajcie Visage, czyli tytuł inspirowany Silent Hills

Silent Hills - P.T. (Nazwa robocza) trafił do kosza, ale praca Hideo Koimy nie poszła na marne. Wielu twórców zainspirowanych twórczością Japończyka postanowiło stworzyć bliźniaczy horror. Zobaczcie 12 minut rozgrywki i pierwsze screeny z Visage. Ta gra już teraz przeraża. 

Visage to psychologiczny horror inspirowany Silent Hills - P.T. (Nazwa robocza). Za tytuł odpowiada zespół SadSquare Studio, w którym znajduje się wielu utalentowanych deweloperów. W produkcji gracze trafią do zacisznego miasteczka w 1980 roku, a dokładnie do tajemniczej posiadłości. W tym miejscu wiele rodzin spotkały liczne tragedie, a zadaniem zainteresowanych będzie poznanie każdej najstraszniejszej historii.

Gra aktualnie znajduje się na Kickstarterze, ale deweloperzy nie czekają na datki, a już teraz mają przygotowaną znaczącą część pozycji. Dzięki temu możemy poniżej zerknąć na fragment rozgrywki, który… Przeraża. Załączcie poniższy film, ubierzcie słuchawki i oglądajcie.

Bez wątpienia koncepcja wykreowana przez Hideo Kojimę ma szansę na sukces, bo takie „straszaki” mają moc. Autorzy nawet zapowiadali, że przy zebraniu odpowiedniej gotówki mogą zająć się przeniesieniem pozycji na gogle VR. Są to oczywiście aktualnie tylko i wyłącznie plany, ale akurat w tym przypadku mam nadzieję, że twórcom uda się zebrać potrzebne fundusze.

Dotychczas 922 darczyńców wpłaciło ponad 32 tysiące dolarów. Studio potrzebuje 35 tysiący, by gra mogła trafić do cyfrowych sklepów w wersji na komputery osobiste. Na edycje na PlayStation 4 i Xboksy One deweloperzy muszą zebrać dodatkowe 10 tysięcy. Do końca zbiórki pozostało 33 dni.  

Źródło: https://www.vg247.com/2016/02/08/creepy-new-horror-game-visage-wants-to-be-p-t-and-silent-hill/

Tagi: