Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.02.2016 15:07
Pasjonaci stworzyli Szkołę Wiedźminów. Poznajcie informacje o pierwszej na świecie Witcher School
3498V

Pasjonaci stworzyli Szkołę Wiedźminów. Poznajcie informacje o pierwszej na świecie Witcher School

Książki, gry, serial, czy też film o Wiedźminie to dla niektórych zdecydowanie za mało. Wierni fani uniwersum Andrzeja Sapkowskiego postanowili stworzyć Szkołę Wiedźminów! W marcu odbędzie się międzynarodowy zjazd adeptów wiedźmińskiego rynsztunku i organizatorzy zapraszają na wydarzenie wszystkich fanów Geralta.

Sympatycy Wiedźmina postanowili zebrać się w jednym miejscu i stworzyć larp, czyli RPG-a na żywo, który jest umiejscowiony w uniwersum Sapkowskiego. Zainteresowani wcielają się w wiedźmińskich adeptów, otrzymują nowe imiona, odgrywają rolę, wykonują zadania i biorą udział w wielu ciekawych wydarzeniach. Na spotkaniach śmiałkowie uczą się szermierki, łucznictwa, znaków, wiedzy o potworach, a nawet otrzymują niezbędne informacje na temat eliminowania stworów.  

Założyciele szkoły mają oficjalne wsparcie CD Projekt RED, a na zbliżającej się międzynarodowej odsłonie będzie śpiewał zespół Percival, czyli formacja, która układała ścieżkę dźwiękową do Wiedźmina 3: Dziki Gon.

Ta wielka impreza została zaplanowana w dniach 17-20 marca na zamku w Mosznej – w tym czasie miejsce będzie zamknięte dla turystów i tylko członkowie szkoły będą mogli przebywać na miejscu. Na event przyjadą fani Wiedźmina z całego świata od Stanów Zjednoczonych przez Holandię, Rosję czy Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Jeśli jesteście zainteresowani szkołą, macie ochotę zabawić się w ciekawym towarzystwie i przeżyć niezapomniane przygody – odsyłamy Was na stronę Witcher School i na oficjalny fanpage.

Co sądzicie o tej inicjatywie? Zerknijcie na poniższe materiały! ;)

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: andrzej sapkowski CD Projekt RED wiedźmin Wiedźmin 3: Dziki Gon witcher school