Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.02.2016 13:30
Najlepszy brytyjski gracz FIFA podpisał profesjonalny kontrakt z Wolfsburgiem!
1965V

Najlepszy brytyjski gracz FIFA podpisał profesjonalny kontrakt z Wolfsburgiem!

Od zawsze marzyliście, by zagrać w Realu Madryt, ale nie chce się Wam wstawać z kanapy? To włączajcie tytuł Electronic Arts i grajcie, grajcie, grajcie. Może już niedługo to do Waszych drzwi zapuka Zinédine Zidane! Na dobry początek najlepszy zawodnik z Wielkiej Brytanii podpisał profesjonalny kontrakt z klubem z Bundesligi. 

David Bytheway od 17 roku życia gra profesjonalnie w Fifę. Zawodnik w ubiegłym roku reprezentował Anglię na FIFA Interactive World Cup, a podczas zmagań udał się do między innymi Las Vegas, do Nowym Jorku, czy też Rio de Janeiro.

Brytyjczyk nigdy nawet nie marzył, że podpisze kontrakt z klubem z Bundesligi, ale jego zdaniem jest to tylko i wyłącznie początek, a w przyszłości podobne inicjatywy pojawiają się również w Premier League. Zadaniem Davida będzie teraz reprezentowanie zespołu na wszystkich e-sportowych zawodach. 

Władze Wolfsburga podobno widzą spory potencjał w sportach elektronicznych i dlatego zespół postanowił zainwestować w zawodnika. Tak sytuacje komentuje sam zainteresowany:

„To jest dla nich nowy rynek. E-sport rośnie w każdym roku i systematycznie generuje większą liczbę widzów. Wolfsburg widzi w tym rynku potencjał i postanowili zrobić to jako pierwsi.”

Jest to naprawdę ciekawa sytuacja, która pokazuje, że gracze FIFA są coraz to bardziej rozpoznawalni na świecie. Może w niedalekiej przyszłości obok zespołów piłkarskich pojawią się odpowiedniki e-sportowe? Wielkie spotkania Realu Madryt vs. Barcelony poprzedzone spotkaniem w Fifę? No dobra… Trochę się rozmarzyłem, ale Bytheway spełnił moje marzenie z dzieciństwa! Tylko ja wolałbym założyć koszulkę z Bawarii… ;)

Co sądzicie o tej sytuacji? 

Źródło: Konrad Adamczewski

Tagi: e-sport Electronic Arts fifa 16 sporty elektroniczne