Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 03.02.2016 09:53
The Witness inspiruje graczy do tworzenia własnych łamigłówek. Sprawdźcie czy poradzicie sobie z jedną z nich
1063V

The Witness inspiruje graczy do tworzenia własnych łamigłówek. Sprawdźcie czy poradzicie sobie z jedną z nich

The Witness, to świetny tytuł, który zachwyca, porusza szare komórki, zmusza do dyskusji i, jak się okazuje, także pobudza w graczach kreatywność. Spróbujcie swoich sił ze stworzoną przez kogoś innego zagadką.

Jeżeli jakaś gra wywołuje tyle emocji i sprawia, że rozmawiamy o niej w towarzystwie, to bez wątpienia mamy przed sobą dzieło unikatowe. Takie właśnie jest The Witness, którego czar możecie wstępnie poznać czytając naszą pozbawioną spoilerów recenzję. Jeżeli tylko kochacie łamigłówki, to polubicie również pierwszą grę studia Thekla. Ja dyskutuję z kilkoma różnymi osobami na temat moich postępów w grze i nadal nie mogę się nadziwić, że odkrywamy zupełnie inne rzeczy.

Tymczasem są również gracze, których The Witness zainspirowało kreatywnie. Jednym z nich jest TedDinola - główny programista zeszłorocznego niezależnego hitu Read Only Memories. Stworzył on dosyć przytłaczająco wyglądającą łamigłówkę, ale jeżeli zaszliście w grze dosyć daleko, to z pewnością ogarniecie jej podstawy. Można ją rozwiązać bez problemu, a na dowód podrzucamy wam odpowiedniego screena. Specjalnie nie wstawiamy go do newsa, aby nie zepsuć nikomu zabawy.

Nie, nie będziemy wam spoilować mechaniki gry. To łamigłówka oparta na zagadkach z The Witness.

 

Źródło: http://www.destructoid.com/holy-shit-this-fan-made-witness-puzzle-is-totally-solvable-338195.phtml

Tagi: ciekawe jonathan blow Read Only Memories ted dinola the witness thekla