Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 02.02.2016 10:00
Yoshinori Ono twierdzi, że historia w serii Street Fighter jest równie skomplikowana co saga Gwiezdnych Wojen
540V

Yoshinori Ono twierdzi, że historia w serii Street Fighter jest równie skomplikowana co saga Gwiezdnych Wojen

Podczas rozmowy z redaktorami Venture Beat Yoshinori Ono wypowiedział się na temat rozbudowanej historii, jaka zostanie, jeszcze w te wakacje, zaimplementowana do piątej części serii Street Fighter.

Według twórcy - fani nie powinni być zawiedzeni tym, co dostarczą im deweloperzy. Seria Street Fighter ma już swoje rozszerzone uniwersum, które pogłębiane było poprzez komiksy i filmy, takie jak Assassin's Fist. Capcom, inspirowany przez cykl Mortal Kombat, postanowił dorzucić do gry rozbudowany tryb fabularny.

Od wakacji, gdy zaczęliśmy rozmawiać o grze, zarówno fani, jak i prasa dopytywali o to.

Przyznał Ono.

Historia w serii Street Fighter nie tworzy jednej prostej linii czasu. To są swojego rodzaju punkty. Najpierw mamy cykl Alpha, potem Street Fighter II, Street Fighter IV, a na końcu III. V ma stworzyć pomost pomiędzy IV, a III, co, miejmy nadzieję, domknie wszelkie niedopowiedzenia i stworzy konsekwentną historię. To może być odrobinę trudniejsze niż w Gwiezdnych Wojnach.

Yoshinori dodał również, że jest świadomy tego, że zawiedli niektórych fanów na tym polu przy okazji poprzednich odsłon serii. Tym razem studio przekonane jest jednak, że scenariusz nikogo nie rozczaruje.

Przypominamy, że story mode zadebiutuje w lipcu jako darmowy dodatek do gry.

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/street-fighter-5s-story-timeline-is-as-complex-as-/1100-6434400/

Tagi: