Gears of War: E-Day przywraca 4-osobową kooperację. To jeden z ważnych elementów gry

Gry
284V
gears of war e-day
AlbertWokulski | Wczoraj, 09:16
XSX|S PC

The Coalition szykuje wielki powrót do korzeni, ale jednocześnie nie zapomina o rozwiązaniach, które przez lata budowały siłę serii. Gears of War: E-Day przywróci 4-osobową kooperację w kampanii, a dla wielu fanów będzie to jedna z najważniejszych informacji dotyczących nowej odsłony.

Ostatni raz główna część serii oferowała taką opcję w Gears of War 3, czyli aż 15 lat temu. Teraz The Coalition chce ponownie pozwolić graczom wspólnie przeżyć wielką historię i zobaczyć narodziny jednej z najważniejszych relacji w świecie gier - przyjaźni Marcusa Fenixa oraz Dominica Santiago.

Dalsza część tekstu pod wideo

Gears of War: E-Day pozwoli grać w kampanię w 4-osobowej kooperacji online lub w 2-osobowym trybie podzielonego ekranu. Gracze będą mogli wcielić się w wybrane postacie z fabuły, a historia zostanie poprowadzona z ich perspektywy. Obok Marcusa i Doma pojawią się również Mags Carter oraz Lucas Reyes, którzy wspólnie stworzą Bravo Squad i spróbują przetrwać dzień, w którym Sera na zawsze się zmieniła.

Matt Searcy, dyrektor kreatywny gry, przyznaje, że decyzja o powrocie 4-osobowej kooperacji była ogromnym wyzwaniem technologicznym, ale jednocześnie naturalnie pasowała do DNA serii. Gears od zawsze opowiadał o oddziale, braterstwie i walce ramię w ramię, więc The Coalition od początku projektowało kampanię tak, by działała dobrze zarówno solo, jak i w większej grupie.

Twórcy musieli przez to inaczej podejść do projektowania lokacji. Akcja Gears of War: E-Day rozgrywa się w jednym mieście, ale areny walki mają być odpowiednio duże i elastyczne, by sprawdzały się w rozgrywce dla jednego, dwóch, trzech lub czterech graczy. The Coalition podkreśla przy tym, że samotna zabawa nadal pozostanie pełnoprawnym doświadczeniem, ponieważ drużyna będzie towarzyszyć graczowi także wtedy, gdy nie zaprosi znajomych.

Gears of War: E-Day zadebiutuje 6 października 2026 roku na Xbox Series X|S oraz PC. Produkcja będzie jedną z pierwszych dużych gier nowej strategii Microsoftu, ponieważ pozostanie ekskluzywna dla ekosystemu Xboksa i nie trafi na PlayStation. Jeśli The Coalition faktycznie dobrze wykorzysta powrót 4-osobowej kooperacji, fani serii mogą otrzymać jedną z najmocniejszych odsłon od lat.

Źródło: gamesradar

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper