Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 19.01.2016 09:22
The Witness jednak nie dla Xbox One; prace nad tytułem zakończone
804V

The Witness jednak nie dla Xbox One; prace nad tytułem zakończone

Wczoraj wydawało się już, że The Witness trafi na Xbox One, bo urząd ESRB sklasyfikował ten tytuł również w wersji na konsolę Microsoftu. Dziś niestety pora na zimny prysznic dla posiadaczy XOne.

Jonathan Blow napisał na swoim Twitterze, że The Witness nie trafi na Xbox One - przynajmniej w najbliższych miesiącach. Dlaczego zatem wpis dotyczący wersji na XOne pojawił się na stronach urzędu ESRB? Deweloper wyjaśnił, że gdyby chciał wydać w przyszłości The Witness na innych platfomach, nie musiałby w takim przypadku jeszcze raz ubiegać się o wydanie werdyktu przez ESRB. W ten sposób rzeczone studio indie zostawiło sobie po prostu otwartą furtkę dla ewentualnego stworzenia gry na Xbox One w przyszłości. Póki co oficjalne stanowisko firmy jest takie, że taka wersja nie powstaje.

Druga informacja będzie chyba bardziej wesoła. Jonathan Blow napisał już, że ukończono pracę nad The Witness na PS4. Gra dorobiła się już nawet podpisów we wszystkich szykowanych wersjach językowych. Teraz już nic nie zagrozi ustalonej dacie premiery produkcji, która wyznaczona jest na 26 stycznia 2016 r.

Źródło: https://twitter.com/Jonathan_Blow

Tagi: jonathan blow ps4 the witness