Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 28.12.2015 07:54
Przebudzona moc jest silna. Siódmy epizod Star Wars właśnie przebił barierę miliarda w rekordowym czasie
1504V

Przebudzona moc jest silna. Siódmy epizod Star Wars właśnie przebił barierę miliarda w rekordowym czasie

To, że Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy będzie wielkim hitem, było wiadomo od samego początku. Wierni fani musieli czekać aż dekadę na kolejne przygody w swoim ulubionym uniwersum, a ponad trzy na takie, które będą godne noszenia miana Star Wars.

J.J Abrams podołał swojemu zadaniu i przygotował maniakom jedną z najlepszych części sagi, co poskutkowało dobrymi opiniami i wręcz viralowym nakręcaniem się machiny zwanej hype'm.

Jakiś czas temu pisaliśmy, iż Star Wars VII rozbiło bank najlepszym otwarciem w historii kinematografii, dziś w wielką radością mogę napisać, że produkcja zaliczyła kolejny rekord.

Dwanaście dni - tyle wystarczyło, by nowe Gwiezdne Wojny zarobiły swój pierwszy miliard dolarów, co przebija wynik poprzedniego rekordzisty Jurassic World o 24 godziny. 

Na wynik składa się aż $544.5 milionów zarobionych w Ameryce Północnej (bijąc dinozaury o 100 mln zdobyte w tym samym czasie) oraz $546 milionów w całej reszcie świata. Po zsumowaniu daje nam to 1,090,500,000 zielonych. Gdy 9 stycznia film zadebiutuje w Chinach, rezultat ten znacząco się jeszcze poprawi.

Źródło: http://blogs.indiewire.com/theplaylist/box-office-star-wars-the-force-awakens-joins-1-billion-club-in-record-time-daddys-home-arrives-strong-in-second-20151227

Tagi: pierwszy miliard rekord star wars: episode vii star wars: the force awakens