Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 04.12.2015 07:48
Microsoft chwali się statystykami z "Czarnego Piątku" - XONE znowu pokonał PS4 w USA?
1371V

Microsoft chwali się statystykami z "Czarnego Piątku" - XONE znowu pokonał PS4 w USA?

Xbox One sprzedawał się lepiej od PS4 w Stanach Zjednoczonych w październiku i wygląda na to, że z powtórzeniem takiego scenariusza mogliśmy mieć do czynienia w listopadzie.

Na dane od grupy NPD musimy poczekać jeszcze tydzień. Już teraz wygląda jednak na to, że Microsoft jest naprawdę pewny swego. Larry "Major Nelson" Hryb właśnie umieścił na swoim blogu spory wpis z kilkoma ciekawymi informacjami dotyczącymi najgorętszego w roku okresu "Czarnego Piątku". Poniżej znajdziecie streszczenie najważniejszych informacji z tego tekstu:

- Fani Xboksa spędzili 325 mln godzin bawiąc się na Xbox Live tylko w zeszłym tygodniu. To wynik lepszy od tego samego okresu sprzed roku o 196%.
- Sprzedaż zawartości na Xbox Store pobiła wszelkie rekordy i zwiększyła się o 57% na XONE i X360. Sprzedaż konsol w sklepach zwiększyła się o 22% rok do roku. Wg Majora Nelsona to pozwala mówić o drugim najlepszym wyniki "Czarnego Piątku" w historii marki Xbox.
- Najlepiej sprzedającym się bundlem było Gears of War: Ultimate Edition. Zapotrzebowanie na Xbox Elite Wireless Controller było tak duże, że wyprzedano zapasy z większości sklepów w USA.
- Gracze entuzjastycznie przyjęli wsteczną kompatybilność i od 12 listopada nabili już 4 mln godzin rozgrywki w takim trybie.

Już za tydzień NPD opublikuje swoje dane dotyczące sprzedaży konsol i gier w listopadzie, na ameryańskim rynku i wtedy przekonamy się czy Xbox One udało się utrzymać przewagę nad PS4.

Źródło: http://majornelson.com/2015/12/03/xbox-breaks-black-friday-records-windows-10-gaming-continues-to-rise/?linkId=19295212

Tagi: major nelson xbox xbox 360 xbox one