Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.11.2015 18:37
Poznaliśmy szczegóły nowego trybu do Star Wars: Battlefront z DLC Bitwa o Jakku
1009V

Poznaliśmy szczegóły nowego trybu do Star Wars: Battlefront z DLC Bitwa o Jakku

Electronic Arts opublikowało pierwsze szczegółowe informacje o bezpłatnym DLC Bitwa o Jakku, który na początku grudnia zadebiutuje na wszystkich trzech platformach. Twórcy postanowili zaoferować fanom epickie pojedynki, które wprowadzą śmiałków do Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy!  

Bitwa o Jakku to pierwsze wielkie rozszerzenie do Star Wars: Battlefront (2015), które zadebiutuje za darmo. Twórcy poinformowali, że gracze, którzy kupili tytuł przed premierą pobiorą DLC już 1 grudnia, zaś pozostali sympatycy Gwiezdnych Wojen muszą zaczekać na nową zawartość 7 dni.

Dodatek pozwoli nam pobiegać po dwóch nowych mapach oraz sprawdzimy nowy tryb. Turning Point to wariant zabawy, w którym jednocześnie zmierzy się 40 graczy. Podczas zmagań Sojusz Rebeliantów dąży do zgładzenia Imperium po bitwie o Endor.

Zadaniem Rebeliantów jest zlokalizowanie jednego z trzech punktów kontrolowanych przez Imperium, a następnie przejęcie tej lokalizacji. Po zdominowaniu miejscówki zawodnicy muszą wyszukać i zaatakować kolejne bazy. Zespół atakujący nie może zwlekać z wykonaniem zadania, ponieważ misja jest ograniczona czasem.

W trakcie zmagań nie będziemy mogli wskoczyć w myśliwce, ale autorzy pozwolą rywalizować za pomocą ścigaczy oraz AT-ST. Studio podkreśla, że zmagania w  Turning Point są bardzo ekscytujące, ponieważ do samego końca nie wiadomo, który zespół zwycięży.

Na zakończenie warto przypomnieć, że DLC jest prequelem do Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy. Podczas pojedynków weźmiemy udział w bitwach pomiędzy Imperium a Nową Republiką, której skutki zobaczymy w najnowszym filmie Jeffrey’a Abramsa.


Źródło: http://uk.ign.com/articles/2015/11/24/new-mode-detailed-for-star-wars-battlefront-jakku-dlc?+main+twitter

Tagi: DICE Electronic Arts star wars: battlefront (2015)