Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.11.2015 20:01
Xbox ma „zasadnicze znaczenie” dla Microsoftu
1009V

Xbox ma „zasadnicze znaczenie” dla Microsoftu

W ostatnich 2 latach Microsoft zmienił swoją politykę wobec gier. Pozytywną ewolucję na pewno dostrzegają posiadacze Xboksów One, którzy mogą grać w wyśmienity tytuły, a ponadto urządzenie otrzymuje stale nowe i ciekawe funkcje. Nie jest to przypadek, ponieważ marka Xbox ma zasadnicze znaczenie dla całej korporacji. 

Pamiętacie plotkę dotyczącą oddzielenia Xboksa od Microsoftu? Kilka lat temu pojawiły się domniemania, według których włodarze amerykańskiej firmy nie są zadowoleni z zainteresowania urządzeniami, więc chcą wydzielić markę i inwestować większą gotówkę w inne działy.

Jest to przeszłość, która na szczęście nigdy nie nadeszła. Od pewnego czasu każdy z Was pewnie zauważył pozytywne zmiany związane z ewolucją marki Xbox i nie jest to przypadek. W tej sprawie wypowiedziała się dyrektor finansowy Microsoftu – Amy Hood – który wspomniała o pozytywnych zmianach:

„Xbox ma znaczenie finansowe dla Microsoftu. Ludzie nie powinni być zmieszani widząc pozytywne zmiany, które wykonaliśmy w przeciągu dwóch ostatnich lat.”

Hood podkreśliła, że w ostatnim kwartale Microsoft może się pochwalić bardzo dobrymi przychodami działów Xbox oraz Xbox Live, które są znacznie lepsze od ubiegłego roku. Przedstawicielka korporacji jest szczególnie dumna z Windows 10, który ujednolica wszystkie urządzenia i pozwala na przygotowywanie pozycji na trzy platformy – konsole, komputery i urządzenia mobilne.

„Pragnę powiedzieć, że gaming jest dla nas niezwykle ważny. Marka Xbox jest nadal bardzo silna: growy rynek na PC-tach jest jednym z najbardziej dochodowych przedsiębiorstw. Gaming jako kategoria jest bardzo opłacalna i czuję się dobrze, że my zmieniamy krajobraz i to jak wygląda nasza firma.”  

Możemy mieć pewność, że Microsoft będzie nadal rozwijał dział zajmujący się grami, ale nie tylko produkcjami na konsole. Firma dostrzega możliwości i nie zamierza zmarnować okazji do rozwoju rynku PC-towego. Nie jest to w moim odczuciu zła wiadomość, ponieważ korporacja pokazuje, że dzięki integracji urządzeń każdy fan elektronicznej rozgrywki będzie mógł poznawać ciekawe tytuły. 

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/xbox-is-fundamentally-important-to-microsoft-cfo-s/1100-6432369/

Tagi: amy hood microsoft pc xbox one