Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 18.11.2015 09:20
Nintendo NX może być "skazane na porażkę jeszcze przed premierą"
2909V

Nintendo NX może być "skazane na porażkę jeszcze przed premierą"

The Wall Street Journal donosił w październiku, że Nintendo już rozpoczęło wysyłanie dev-kitów Nintendo NX. O samej konsoli niestety nie wiadomo jeszcze nic konkretnie. Niezawodny Michael Pachter podzielił się jednak już teraz swymi prognozami rynkowymi.

Michael Pachter, chyba najbardziej rozpoznawalny analityk rynku gier, powiedział, że Nintendo NX może okazać się porażką biznesową, jeśli Nintendo nie zapewni nowej platformie odpowiedniej wsparcia deweloperów third-party.

"Jeśli Nintendo zapewni NX taki sam mizerny poziom wsparcia, jakie miało Wii U, to ta konsola skazana jest na porażkę jeszcze przed premierą. To znacznie ważniejsze niż cena sprzętu. Jeśli uda im się pozyskać wsparcie autorów third-party, jeśli zrobią to tak, że każdy będzie mógł przekonwertować swoją grę z XONE i PS4 (bez wzrostu kosztów produkcji), to konsoli się powiedzie (...) Jeśli Nintendo znów użyje dziwnej architektury sprzętowej, która wymagac będzie zmiany metody programowania, albo wymagać będzie pisania gier pod nowego GamePada, to ta konsola spisana jest na straty. Nikt nie będzie jej wspierał".

Pachter twierdzi dalej, że wydawcy third-party "sparzyli się" na współpracy z Nintendo przy okazji Wii u oraz Wii. Takie firmy będą teraz "niezwykle ostrożne" przed rozpoczęciem produkcji gier na NX. W szczególności złe wspomnienia ze współpracy z Nintendo ma mieć podobno Ubisoft.

Niestety nie wiadomo jeszcze kiedy dojdzie do premiery Nintendo NX. Japońska korporacja zapowiedziała tylko, że dopiero w 2016 roku poznamy pierwsze szczegóły dotyczące nowej platformy.

Źródło: http://www.nintendo-insider.com/2015/11/16/nintendo-nx-doomed-before-it-launches-without-key-third-party-support/

Tagi: Michael Pachter Nintendo nintendo nx wii u