Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.10.2015 15:50
Nintendo wysyła dev-kity Nintendo NX? Będzie to hybryda konsoli stacjonarnej z przenośną?
1571V

Nintendo wysyła dev-kity Nintendo NX? Będzie to hybryda konsoli stacjonarnej z przenośną?

Spokojny piątek w naszej redakcji został właśnie przerwany bardzo gorącą informacją. Zaufane źródło dziennikarzy The Wall Street Journal donosi, że Nintendo rozpoczyna wysyłanie deweloperskich wersji Nintendo NX. 

Dziennikarze The Wall Street Journal informują, że ich zaufane źródło posiada informacje na temat Nintendo NX. Podobno firma rozpoczęła już wysyłkę urządzeń dla pierwszych deweloperów, którzy są gotowi przygotowywać produkcje na tę konsolę.

Co ciekawe, według posiadanych wieści japońska korporacja zdecydowała się dodawać do sprzętu „mobilne urządzenie”, które może być używane w połączeniu z konsolą lub zainteresowani mogą korzystać z gadżetu samodzielnie.

Ta wieść pokrywa się ze wcześniejszymi doniesieniami, według których NX ma być nadal stacjonarnym sprzętem, ale jednocześnie w pudełku otrzymamy „inteligentny gadżet”.

TWSJ donosi, że konsola ma posiadać bardzo mocne podzespoły, dzięki którym Japończycy w bezpośredni sposób zawalczą o rynek z Sony i Microsoftem. Ta decyzja akurat nie powinna nikogo dziwić – Wii U od początku było krytykowane za brak wystarczającej mocy.

Nintendo NX ma zostać zaprezentowane w przyszłym roku – E3 2016? – a premiera podobno została zaplanowana na święta.

Jak zapatrujecie się na pomysł dwóch urządzeń – konsoli stacjonarnej i przenośnego urządzenia?

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2015-10-16-nintendo-now-handing-out-nx-console-developer-kits-report

Tagi: Nintendo nintendo nx plotka