Kuba Kleszcz Kuba Kleszcz 14.11.2015 15:00
Nowy Need for Speed Edge zaśmiga na silniku Frostbite 3
2536V

Nowy Need for Speed Edge zaśmiga na silniku Frostbite 3

EA wystawiło swoją grę na targach G-Star w Pusan w Korei Południowej. Nowa odsłona wyścigów zaoferuje wyłącznie tryb multiplayer i najprawdopodobniej niezliczone tony mikropłatności. 

W lipcu tego roku EA wyłączyło serwery kilku swoich produkcji utrzymanych w modelu f2p. W gronie uśpionych gier znalazło się Need for Speed World, w które pomimo nieprzychylnych recenzji grało ponad 5 milionów użytkowników.

Need for Speed Edge zostało ogłoszone w lipcu tego roku i od tego czasu wciąż pozostaje dużą tajemnicą - nie znamy orientacyjnej daty premiery, docelowych platform ani nawet rynku. Możemy jednak spodziewać się, że NFS Edge pojawi się na komputerach osobistych oraz rynku azjatyckim. 

Wśród wspomnianych atrakcji znajdziemy tworzenie i tuningowanie samochodów oraz handlowanie autami. Przewidziane tryby rozgrywki to: Item Battle, Time Attack, Speed Battle i Hot Pursuit.

Gra korzysta z silnika Frostbite 3, na którym działają także choćby Star Wars: Battlefront (2015) czy Battlefield: Hardline.

Nieoficjalnie mówi się o tym, że gra dostępna będzie w modelu free-to-play.

Źródło: http://www.dualshockers.com/2015/11/13/frostbite-3-engine-powered-racer-need-for-speed-edge-gets-gameplay-aplenty-from-g-star/

Tagi: ea ea korea ea spearhead need for speed edge nexon korea