Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.11.2015 16:20
Bethesda podaje wyniki Fallout 4! Gra zarobiła miliony
2450V

Bethesda podaje wyniki Fallout 4! Gra zarobiła miliony

Bethesda zaskoczyła i opublikowała dane dotyczące wyników Fallout 4. Firma rozesłała do sklepów 12 milionów pudełek i zarobiła mnóstwo pieniędzy na sprzedaży swojego wielkiego... A będzie jeszcze lepiej!  

Amerykańska korporacja poinformowała o wyśmienitej premierze Fallout 4. Firma wysłała do punktów sprzedaży 12 milionów pudełek, co jednocześnie wygenerowało sprzedaż na poziomie ponad 750 mln dolarów! Ciekawostką na pewno jest informacja, że The Elder Scrolls V: Skyrim odnotował wynik 7 milionów rozesłanych egzemplarzy. 

Otrzymaliśmy również potwierdzenie, że Fallout 4 Pip-Boy Edition został najszybciej sprzedającą się edycją kolekcjonerską w historii gier. Ponadto wielu sprzedawców nie ukrywa, że tytuł jest „najczęściej kupowaną grą w przedsprzedaży w roku”.

To nie koniec dobrych informacji – aplikacja towarzysząca jest grą numer jeden w App Store. Natomiast tytuł pobił według platformy Twitch również rekord najczęściej oglądanej premiery gry w 2015 roku.

Tak wyśmienity wynik skomentowali przedstawiciele korporacji – Vlatko Andonov, prezes Bethesda Softworks:

„Jesteśmy bardzo dumni z Todda Howarda oraz jego doświadczonego i utalentowanego zespołu Bethesda Game Studios, który stworzył kolejną wyjątkową grę. Fallout 4 to prawdziwe arcydzieło techniczne i fabularne, które dostarczy fanom setek godzin zabawy w pełnym tajemnic, fascynującym i przepięknie odtworzonym świecie.”

Todd Howard, dyrektor projektu Fallout 4:

„Bardzo dziękujemy naszym fanom, dzięki którym to wszystko jest możliwe. Po czterech latach produkcji przekazujemy nasze dzieło w ręce graczy. Teraz to oni mogą kształtować ten świat wedle własnego uznania. Nie możemy się doczekać, kiedy usłyszymy o ich przygodach.”

Przypominamy, że jest już nasza recenzja Fallout 4

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/fallout-4-ships-12-million-generates-750-million/1100-6432277/

Tagi: Bethesda Fallout 4 wyniki sprzedaży