Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 12.11.2015 13:00
Szok! Powstaje remake System Shock
1075V

Szok! Powstaje remake System Shock

Mowa tu o pełnoprawnym remake'u a nie tylko o reedycji HD. Ta zresztą pojawiła się na pecetach nie tak dawno temu. Czyżby fani doczekali się wreszcie powrotu jednej z największych gier w historii?

Ekipa Night Dive Studios zajmowała się do tej pory pozyskiwaniem praw do konkretnych marek w celu przygotowania wersji działających na nowoczesnych komputerach. Następnie dzieliła przychodami ze sprzedaży z głównymi posiadaczami konkretnych IP. Niezły biznes? No jasne. Na tyle dobry, że studio wreszcie bierze się za coś swojego.

Tym "czymś" jest System Shock.

Parę miesięcy temu Night Dive Studios wypuściło reedycję oryginału. W tym celu firma weszła we współpracę z twórcami gry. Jak się okazuje, pracowało im się wspólnie na tyle dobrze, że postanowiono pójść krok dalej i zająć się pełnoprawnym remakiem. W związku z czym wspomaga ich chociażby Robert Waters - grafik odpowiedzialny za projekty pierwszego System Shocka.

Patrzeć jak Robert przeinterpretowuje swoją wizję tak, by korzystała z pełni współczesnych możliwości graficznych, jest naprawdę niesamowite.

Mówi szef studia - Stephen Kick

Na więcej szczegółów będziemy musieli zaczekać. Wiadomo jednak, że planowana jest również wersja konsolowa gry.

Źródło: http://www.allgamesbeta.com/2015/11/system-shock-remake-incoming.html

Tagi: Night Dive Studios remake System Shock