Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 12.11.2015 07:42
Minecraft na Wii U - premiera już dzisiaj?!
589V

Minecraft na Wii U - premiera już dzisiaj?!

Kiedy Microsoft kupował Mojang za bajońską sumę amerykańska korporacja zarzekała się, że nie będzie to oznaczać ograniczania wydawania Minecraft tylko dla systemów Windows oraz konsol z rodziny Xbox. Wygląda na to, że gigant z Redmond wywiązuje się z danego słowa.

Dobre informacje dla właścicieli Wii U. Na stronie instytucji PEGI (rozdzielającej kategorie wiekowe grom w Europie) pojawił się wpis dotyczący Minecraft w wersji na Wii U. Co najbardziej zaskakuje - datę premiery gry wyznaczono na 12 listopada. Właśnie dzisiaj Nintendo ma przeprowadzić swoją pierwszą transmisję Direct od czasu śmierci Satoru Iwaty.

Notch (twórca Minecraft) twierdził w 2013 roku, że nie ma planów przeniesienia Minecraft na konsolę Nintendo. Od tego czasu sytuacja zmieniła się jednak diametralnie, bo amerykańska firma kupiła Mojang. Cóż, pozostaje teraz czekać na oficjalny komunikat ze strony Nintendo!

Źródło: http://www.pegi.info/en/index/global_id/505/?searchString=&agecategories=&genre=&organisations=&platforms=NWU&countries=&submit=Search#searchresults

Tagi: Minecraft Nintendo notch wii u