Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.04.2010 03:58
Pękające staniki, czyli Ikki Tousen: Xross Impact
2420V

Pękające staniki, czyli Ikki Tousen: Xross Impact

Kolejne dziwactwo z Kraju Kwitnącej Wiśni! Pierwszego kwietnia na półkach japońskich sklepów pojawiła się chodzona bijatyka, o nazwie Ikki Tousen: Xross Impact. Idea przyświecająca zabawie jest następująca: rozerwij bieliznę oponentek (i swoją) na strzępy.

xxxxx


Chociaż gra wyszła w prima aprillis, to rzecz nie jest żartem. Marvelous Entertainement znane jest już z dwóch odsłon serii bijatyk Ikki Tousen. Pierwsza z nich wyszła na PS2, pod nazwą Ikki Tousen Shining Dragon, a następna, Ikki Tousen Eloquent Fist, zasiliła biblioteczkę japońskich tytułów na PSP. Ikki Tousen: Xross Impact kontynuuje gameplayowe założenia dwóch poprzedniczek, oferując graczowi scrollowane mordobicie w konwencji 2D. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby firma nie zagrała na najniższych instynktach - podczas rozgrywki rozdzierają się mundurki i bielizna zawodniczek, co jest z wielką pieczołowitością eksponowane podczas animacji 2D.


Wiecie co mnie w tym wszystkim najbardziej rozbawiło? Ciekawość redaktora z Famitsu, który z podnieceniem donosi, że nowa część gry wprowadza innowację w postaci podskakujących piersi zawodniczek i jeszcze większego stopnia destrukcji wdzianek. Rozochocony facet zadaje pytanie: "Jak dalece będzie można je zniszczyć [ubrania], jak mocno będą falować piersi?". Aż dziw bierze, że ów pismak nie zastanawia się, czy grę będzie można obsługiwać jedną ręką.

Ikki Tousen: Xross Impact pozostanie raczej na zawsze ciekawostką z Japonii, m.in. przez system oceny zawartości ESRB i PEGI, który wlepiłby z miejsca temu tytułowi znaczki "tylko dla dorosłych". Wydawcom nie opłaca się tłumaczyć i wydawać po angielsku egzotycznego tytułu, którego klientela będzie w dodatku zawężona do osób powyżej 18 roku życia. Co ciekawe jednak - anime, będące pierwowzorem dla omawianej gry - zostało przetłumaczone i wydane pod nazwą Battle Vixens w Stanach Zjednoczonych.

 

[Obiekt musi mieć rozszerzenie SWF. Kod zablokowany]

Tagi: erotyka ikki tousen Marvelous Entertainment