Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.09.2015 15:29
25 lat Game Boy’a w Europie - jak wspominacie konsolę Nintendo?
889V

25 lat Game Boy’a w Europie - jak wspominacie konsolę Nintendo?

28 września 1990 roku odbyła się europejska premiera wyjątkowego urządzenia. Game Boy pozwolił nam uczestniczyć w niezapomnianych historiach, które dzisiaj możemy powspominać. Dacie radę wybrać najlepszy tytuł na tę wyjątkową konsolę? 

Nigdy nie zapomnę mojego pierwszego spotkania z przenośną konsolą Nintendo. Brat przytachał do domu sprzęt w połowie grudnia i wspomniał, że pożyczył od kumpla na 2-3 dni. Wystarczyły zaledwie 3 godziny, abym zakochał się w urządzeniu i nie chciał go oddać... Na szczęście w tamtym roku pod choinką dość przypadkowo znalazłem właśnie... Game Boy’a. Mój mały szaraczek był ze mną przez wiele lat aż... Odmówił posłuszeństwa. 

Ten sprzęcior umilił mi wiele godzin dzieciństwa i była to bodajże trzecia poważna konsola w moim domu... Zawsze będę pamiętał pojedynki w kolejnych Pokemonach, poznawanie Final Fantasy, Kirby’s Dream Land i wiele innych wyjątkowych opowieści.

Nie jestem zdania, że „takich gier już się nie robi”, ale na pewno nigdy już nie będę się tak cieszył z jakiegokolwiek sprzętu... ;)

Gdybym miał wybrać najlepszy tytuł na Game Boy’a, to nie będę odkrywczy – Pokemon Red/Blue. Dlaczego? To była pierwsza produkcja, która pochłonęła mnie na tak długo... I w zasadzie do teraz z przyjemnością poznaję nowe przygody w tym uniwersum.

A Wy jakie macie wspomnienia z Game Boy’em? Potraficie wybrać najlepszy tytuł na ten sprzęt? 

Jeśli należycie do sympatyków Pokemonów, to zapraszamy na specjalny quiz wiedzy opracowany przez naszego czytelnika – Daaku!

Tagi: