Czy Chris Columbus weźmie udział w projekcie HBO? Reżyser dwóch filmów o Harrym Potterze odpowiada

Filmy/seriale
479V
Harry Potter, HBO
Michał Pieczarski | Dzisiaj, 18:37

Chris Columbus, reżyser pierwszych dwóch części filmowej sagi Harry Potter, stanowczo wykluczył swój udział w przygotowywanym przez HBO rebootcie serii.

W rozmowie z Variety Chris Columbus podkreślił, że jego przygoda ze światem czarodziejów jest już zamkniętym rozdziałem.

Dalsza część tekstu pod wideo

Zrobiłem to, widzieliście moją wersję. Nie ma już dla mnie nic do zrobienia w świecie Pottera.

– stwierdził.

Twórca nie jest jednak przeciwny samej idei nowej adaptacji. Wręcz przeciwnie – przyznał, że cieszy się z możliwości ukazania w serialu wątków i postaci, które nie trafiły do filmów.

Columbus wspomniał m.in. ducha szkolnego chochlika Peevesa czy scenę z eliksirami, których zabrakło w jego ekranizacji.

To szansa, by ożywić wszystkie te elementy, których nie mogliśmy zmieścić w filmach.

– zauważył.

Reżyser przyznał także, że odczuł swoiste déjà vu, widząc niedawne zdjęcia z planu nowej produkcji, przedstawiające Nicka Frosta jako Hagrida i młodego Dominica McLaughlina w roli Harry’ego. Dodał również, że jest dumny z Daniela Radcliffe’a i drogi, jaką przeszedł po zakończeniu serii.

Źródło: variety.com

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper