Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.08.2015 20:02
Opowieść z Gears of War 4 będzie mroczniejsza i bardziej tajemnicza
667V

Opowieść z Gears of War 4 będzie mroczniejsza i bardziej tajemnicza

Rod Fergusson wraz z ekipą The Coalition przygotowują czwartą odsłonę Gears of War. Twórcy za pomocą historii chcą powrócić do początków serii i zaoferować fanom zdecydowanie mroczniejszą i tajemniczą opowieść. 

Na tegorocznym E3 mogliśmy zobaczyć pierwszy fragment rozgrywki z Gears of War 4, który zaprezentował nam bardzo mroczną lokację. Nie był to przypadek, ponieważ już tym premierowym materiałem autorzy chcieli nam zarysować wygląd projektu.

Twórcy w przypadku Gears of War 4 chcą podążać w kierunku pierwszej odsłony serii. W grze nie będziemy świadkami wielkiej wojny szarańczy z ludźmi, którą obserwowaliśmy w Gears of War 3. Deweloperzy postanowili powrócić do korzeni uniwersum i zaoferować graczom „napięcie”, którego zabrakło w trzeciej odsłonie.

Rod Fergusson w rozmowie z dziennikarzem IGN powiedział, że studio wraca z czymś osobistym, intymnym, ciemnym i tajemniczym... Najnowsza odsłona Gearsów ma być ponownie przerażająca i nastawiona na jednostkę.

Historia pozycji skupi się bardziej na motywach moralnych oraz dwuznacznościach. Nie będzie tak, że wszystko jest czarne oraz białe, a podczas rozgrywki często będziemy świadkami wydarzeń, które będziemy musieli sami ocenić. Fergusson jest dania, że ludzie w dzisiejszych czasach chcą otwartości na interpretację, więc w przypadku czwartych Gearsów możemy przygotować się na bardzo ciekawe wątki. 

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/gears-of-war-4-going-back-to-something-personal-da/1100-6429410/

Tagi: gamescom 2015 Gears of War 4 rod fergusson The Coalition