Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.07.2015 17:52
Kolekcja Prototype to nieporozumienie - gry działają gorzej niż na poprzedniej generacji
1878V

Kolekcja Prototype to nieporozumienie - gry działają gorzej niż na poprzedniej generacji

Zestaw dwóch odsłon Prototype zadebiutował na rynku bez większej zapowiedzi. Kilka plotek i nagły debiut nie zapowiadał wielkiego hitu. Wydawca nie bez powodu nie promował gry. Tytuły śmigają na Xboksie One gorzej niż na PlayStation 3 i Xboksie 360.  

Prototype i Prototype 2 trafiło już na Xboksa One, a wkrótce produkcje zadebiutują na europejskim PlayStation Store. Wydawca zdecydował się wrzucić gry w zestawie, więc zainteresowani gracze mogą za 209,99 zł nabyć Biohazard Bundle.

Przed premierą nie otrzymaliśmy wielkiej zapowiedzi, zwiastunów i screenshotów ukazujących progres dzieł, bo jak się okazuje deweloper nie zadbał należycie o gry. Według redakcji Eurogamera tytuł wygląda wyjątkowo źle.

Autorzy zadbali jedynie o rozdzielczość na poziomie 1080p, ale nie usprawnili grafiki. Tekstury nie zostały upiększone, w tytule nie pojawia się ulepszone oświetlenie... W zasadzie gra prezentuje się po prostu „staro”. Produkcje zadebiutowały na rynku kilka lat temu (Prototype w 2009 roku, Prototype 2 w 2012 roku) i akurat w tych projektach dość łatwo zauważyć upływający czas.

W przypadku tego kotleta nie możemy nawet liczyć na 60 stałych klatek na sekundę.... Pozycje mają nawet problem z utrzymaniem 30 fps-ów i w wielu momentach tytuły działają lepiej na PlayStation 3 i Xboksie 360. 

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2015-prototype-hd-biohazard-bundle-is-a-big-disappointment

Tagi: Activision biohazard bundle porównanie prototype prototype 2