Nintendo Switch 2 w niższej cenie. Shuhei Yoshida podkreśla, że to świetna decyzja!

Gry
2444V
Nintendo Switch 2
Łukasz Musialik | Dzisiaj, 11:30

Shuhei Yoshida, były CEO Sony Worldwide Studios, pochwalił decyzję Nintendo o sprzedaży tańszej, zablokowanej regionalnie wersji Nintendo Switch 2 w Japonii, nazywając ją genialną strategią biznesową.

W podcaście Shuhei Yoshida, były szef Sony, entuzjastycznie wypowiedział się o strategii Nintendo dotyczącej sprzedaży Nintendo Switch 2 w Japonii w obniżonej cenie.

Dalsza część tekstu pod wideo


Podkreślił, że decyzja o wprowadzeniu wersji “region locked” po niższej cenie to mistrzowski ruch, który wzmacnia pozycję Nintendo na rodzimym rynku.

„To znakomita decyzja z punktu widzenia biznesowego” – stwierdził Yoshida. 

Dodał jednak, że strategia ta jest unikalna dla Nintendo i niekoniecznie sprawdziłaby się w przypadku innych firm, takich jak Sony czy Microsoft, gdzie różnice cenowe dla tego samego produktu mogłyby wywołać niezadowolenie klientów.

Yoshida zauważył, że Nintendo w Japonii cieszy się ogromną popularnością, a Switch 2 już sprzedał się w ponad 1,2 miliona egzemplarzy. Tańsza wersja konsoli idealnie wpisuje się w strategię utrzymania tego „monopolu”.

Poza Japonią Nintendo jest postrzegane jako firma działająca w osobnej lidze, niekoniecznie rywalizująca bezpośrednio z Sony czy Microsoftem. Yoshida wyraził ogromny szacunek dla unikalnego podejścia Nintendo, które pozwala firmie wyróżniać się na globalnym rynku.

Decyzja o obniżce ceny w Japonii, jak podkreśla Yoshida, wydaje się strzałem w dziesiątkę, przynosząc Nintendo kolejny sukces na rodzimym rynku.

Źródło: gamesradar.com

Komentarze (35)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper