Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.04.2015 20:24
Aktualizacja PlayStation Vity uwolniła 30% pamięci RAM
1639V

Aktualizacja PlayStation Vity uwolniła 30% pamięci RAM

Japońska korporacja stara się za wszelką cenę ratować PlayStation Vitę. Podczas imprezy Unity Tokyo 2015 przedstawiciele Sony zapowiedzieli uwolnienie dodatkowej mocy konsoli.

W trakcie imprezy Unite Tokyo 2015 otrzymaliśmy ciekawą informację dotyczącą ostatniej aktualizacji PlayStation Vity – firmware 3.50 pozwolił deweloperom wykorzystywać dodatkowe 30% pamięci RAM. Wcześniej ta moc była zapewne zarezerwowana dla aplikacji społecznych.

Jest to na pewno ciekawa wiadomość, ale można odnieść wrażenie, że przedstawiciele Sony spóźnili się z tą łatką o kilka miesięcy. Od pewnego czasu na ten sprzęt nie wychodzą wielkie pozycje AAA i tylko od czasu do czasu jesteśmy świadkami ciekawych premier.

To oczywiście wyjątkowo dobry sprzęt, ale ostatnie pół roku pokazało, że deweloperzy wolą przygotowywać na tę konsolę indyczki lub porty niektórych projektów z dużych konsol.

Zawsze możemy mieć nadzieję, że w przyszłości nadejdą lepsze czasy i deweloperzy third-party zaczną tworzyć duże projekty na PlayStation Vitę.  

Jak sądzicie, handheld Sony ma szansę powrócić na dobrą drogę?  

Źródło: http://www.madeforgaming.com/ps-vita-firmware-3-50-unlocks-30-memory/

Tagi: