Watchmen: Chapter 1 na pierwszym zwiastunie! Nowa adaptacja dzieła Alana Moore'a wygląda fantastycznie

Filmy/seriale
3842V
Watchmen
Łukasz Musialik | 11.07, 15:02

W sieci pojawił się pierwszy oficjalny zwiastun Watchmen: Chapter 1, animowanej adaptacji komiksu Alana Moore'a. Warner Bros. opublikowało tzw. redband trailer, dający lepszy wgląd w produkcję, która zachowuje ducha oryginalnego komiksu.

Po filmie Zacka Snydera z 2009 roku, Watchmen: Chapter 1 pokazuje odmienną interpretację oryginalnego dzieła, pozostając wiernym jego fabule i charakterystyce postaci. Historia rozpoczyna się od morderstwa superbohatera, co nadaje ton thrillerowi noir. Grupa bohaterów, zaczyna działać, aby odkryć prawdę o śmierci swojego kolegi.

Dalsza część tekstu pod wideo

Nowa animowana adaptacja jest wierna ilustracjom Dave'a Gibbonsa i fabule Alana Moore'a. Dzięki animacji film zbliża się jeszcze bardziej do komiksowego pierwowzoru. Reżyser Brandon Vietti, opierając się na scenariuszu Michaela Straczynskiego (Babilon 5), odtwarza wydarzenia z alternatywnego 1985 roku, gdzie Richard Nixon nadal jest prezydentem USA. 

Gwardzistom niedane jest odpoczywać spokojnie na emeryturze. Kiedy więc jeden z nich zostaje zamordowany w napadzie na swój dom, Rorschach rozpoczyna prywatne śledztwo, angażując innych byłych bohaterów.

Na jaw wychodzi spisek mający na celu zdyskredytowanie Dr.Manhattanu, najpotężniejszego superbohatera na świecie. Tło fabuły stanowi zimna wojna między USA a ZSRR, dodając dodatkowej głębi i napięcia. „Watchmen: Chapter 1” to dwuczęściowy film animowany, który będzie dostępny cyfrowo od 13 sierpnia, a w formacie fizycznym pojawi się 27 sierpnia.

To nowa odsłona klasycznego dzieła, która z pewnością przyciągnie zarówno fanów oryginalnego komiksu, jak i nowych widzów, oferując świeże spojrzenie na znaną i cenioną historię.

Źródło: Warner Bros.

Komentarze (23)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper