Samsung oficjalnie przedstawia Galaxy Z Flip6, Galaxy Z Fold6, nowe Galaxy Buds3 Pro i Galaxy Watch Ultra

Technologie
2878V
Nowe urządzenia Samsunga
Maciej Zabłocki | 10.07, 15:00

Samsung oficjalnie podzielił się ze światem nowymi urządzeniami składanymi, kolejnymi zegarkami z serii Galaxy Watch, a także kompletnie przeprojektowanymi słuchawkami Galaxy Buds 3. Zebrałem dla Was wszystkie najważniejsze informacje o tych sprzętach, a także zdjęcia z oficjalnej polskiej premiery. Na samym dole znajdziecie ceny.

Zaczniemy od Samsunga Galaxy Z Flip6. Telefon pod względem konstrukcyjnym otrzymał dość istotne zmiany. Przede wszystkim zmodyfikowano zawias, który teraz ma być jeszcze wytrzymalszy, a przy tym jego zgięcie jest już praktycznie niewyczuwalne po otwarciu telefonu (dokładnie to samo jest w przypadku Z Folda 6). Obudowa otrzymała w pełni kwadratowe ramki, a przestrzeń pomiędzy ekranami po złożeniu została w istotny sposób zredukowana. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Galaxy Z Flip6 otrzymał obudowę z ulepszonego aluminium (co daje 10% lepszą odporność na zarysowania), skuteczną ochronę zawiasu, szkło ochronne Corning Gorilla Glass Victus 2 oraz bardziej wytrzymały ekran główny z poprawioną amortyzacją. Do tego producent zdecydował się na pierwszą w historii serii Z Flip komorę parową dla szybszego chłodzenia. Co ciekawe, Z Flip6 ma aż o 150% większą komorę parową w porównaniu do Galaxy S23 Ultra. Chłodzenie wspomagają także grafitowe elementy. 

Galaxy Z Flip6

Galaxy Z Flip6 dostał również większą baterię (4000 mAh), wyświetlacz adaptacyjny działający w zakresie 1-120 Hz i zoptymalizowane oprogramowanie w przypadku najczęściej odpalanych aplikacji (jak Instagram czy TikTok). Według danych producenta, telefon może odtwarzać filmy do 23h i muzykę do 69h. Jeśli zaś chodzi o specyfikację techniczną, do środka trafił procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, 12 GB pamięci RAM LPDDR5X oraz 256 lub 512 GB miejsca na dane użytkownika. 

Oczywiście użytkownik otrzymuje dwa wyświetlacze. Zewnętrzny ma taką samą przekątną 3,4", co poprzedni model, rozdzielczość 720x748, zwiększoną jasność do 1600 nitów i 60 Hz. Wewnętrzny z kolei ma 6,7", rozdzielczość 2560x1080, odświeżanie 120 Hz i 2600 nitów (w peaku). Obydwa panele to AMOLED. Nie zabrakło głośników stereo. Telefon waży 187g, a po złożeniu ma tylko 14,9 mm grubości. Otrzymał też certyfikat wodoszczelności IP48 (co jest przeskokiem względem Z Flip5, gdzie było IPX8). 

No i pozostaje kwestia aparatów, bo tutaj producent zaoferował dwa obiektywy - 50 MP główny (dual pixel F/1,8 z OiS) i ultraszeroki 12 MP (F/2,2, 123 stopnie). Jest jeszcze aparat wewnętrzny 10 MP. Samsung Galaxy Z Flip6 wspiera szybkie ładowanie bezprzewodowe, a przewodowo naładujemy go z mocą 25W. W porównaniu do Galaxy Z Flip5, nowy Flip otrzymał lepszy procesor, dużo lepszy główny aparat (50 MP zamiast 12 MP), większą baterię, mniejszą grubość i wzmocnioną konstrukcję. 

Samsung Galaxy Z Fold6

Galaxy Z Fold6

W przypadku większego modelu sytuacja wygląda nieco inaczej, bo tutaj zaaplikowano jeszcze więcej istotnych poprawek. W środku zainstalowano procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 for Galaxy (czyli delikatnie podkręcony), do tego 12 GB RAM LPDDR5X, do 1 TB miejsca na dane użytkownika, a także większy wyświetlacz zewnętrzny. Teraz będzie mieć 6,3" (zamiast 6,2"). Do tego jest adaptacyjny w zakresie 1-120 Hz (a nie jak w poprzedniku 48-120 Hz). Wyświetlana przez niego rozdzielczość to 2376x968p. Producent pochwalił się także, że do środka trafiła o 60% większa komora parowa w porównaniu z poprzednikiem. 

Wewnętrzny z kolei ma delikatnie wyższą rozdzielczość (przez kwadratowe ramki), a więc 2160x1856p i jasność w peaku do 2600 nitów. Przekątna to dalej 7,6", a odświeżanie mieści się w zakresie 1-120 Hz. Aparat główny otrzymał 50 MP (F/1,8), a do tego jest jeszcze 10 MP teleobiektyw (F/2,4) i 10 MP obiektyw ultraszeroki. Samo urządzenie zostało wyraźnie odchudzone i ma teraz grubość raptem 5,6 mm po rozłożeniu i 12,2 mm po złożeniu. Waży przy tym nieco mniej od poprzednika, bo 239g. Do środka trafiło ogniwo o pojemności 4400 mAh (ponoć wystarczy na 23h odtwarzania filmów i 76h słuchania muzyki). Galaxy Z Fold6 także ma certyfikat wodoszczelności IP48 i chroni go Corning Gorilla Glass Victus 2. 

Samsung Galaxy Watch7 i Watch Ultra

Galaxy Watch Ultra

Tutaj dokonały się największe zmiany, bo Samsung oficjalnie wchodzi na teren ekstremalnie wytrzymałych zegarków. Firma zaprezentowała Galaxy Watch Ultra, a więc największy i najbardziej wytrzymały zegarek w historii serii Galaxy Watch. Zegarek zbudowany jest z tytanu klasy lotniczej i otrzymał ekran o wielkości 47 mm (1,47"). Do środka trafiło ogniwo o pojemności 590 mAh (co wystarczy ponoć na 3 pełne doby działania). Galaxy Watch Ultra napędza 5-rdzeniowy procesor Exynos W1000 (wykonany w 3 nm litografii - po raz pierwszy wśród zegarków). Klienci dostaną też 2 GB pamięci RAM i 32 GB miejsca na dane. 

Imponująca jest wspomniana wcześniej wytrzymałość. Galaxy Watch Ultra ma certyfikaty 10ATM oraz IP68, a do tego można z nim pływać w słonej wodzie (w każdym oceanie) i jest odporny na bardzo wysokie zmiany temperatur czy wysokości. Ekran chroni szkło szafirowe (810H). Potrafi też dostarczyć znacznie dokładniejsze dane o lokalizacji za pomocą systemu Dual GPS, a także ma dużo więcej diod LED do odczytów danych o naszym zdrowiu (aż 13, zamiast 5). Samsung nie zapomniał o rozwiązaniach AI, które pomogą między innymi w oszczędzaniu baterii czy odbieraniu połączeń za pomocą gestów dwóch palców (tak, w serii Galaxy Watch pojawia się teraz gest uszczypnięcia). 

Zostając jeszcze przy Galaxy Watch Ultra, zegarek potrafi automatycznie wykryć ciemne miejsca ze słabym światłem i automatycznie zmienić tarcze na czerwoną. Do tego ma ekskluzywne paski "do zadań specjalnych" (jak to określił producent) z łatwym dopasowaniem klamry. Ponoć zegarek będzie dobrze działać nawet na wysokości do 9000 metrów. W razie potrzeby może też odpalić syrenę alarmową o głośności sięgającej 85dB (słyszalną z odległości 180 metrów). W przypadku Galaxy Watch 7 i Ultra, użytkownik może sobie także ustawić personalizowany zestaw ćwiczeń (do trzech następujących po sobie). Obydwa zegarki potrafią codziennie monitorować kondycje, a dzięki ulepszonym czujnikom gwarantują między innymi o wiele dokładniejsze odczyty różnych faz snu względem konkurencji. 

Przechodząc do Galaxy Watch 7, tutaj zmian względem poprzednika jest nieco mniej. Do środka także trafił najnowszy procesor Exynos W1000 (z 5 rdzeniami), 2 GB RAM i 32 GB miejsca na dane użytkownika. Zegarek potrafi nawet zmierzyć bezdech senny (ale funkcja trafi do polskich użytkowników prawdopodobnie w przyszłym roku ze względu na różne regulacje Unii Europejskiej). Bateria nadal ma 425 mAh (w modelu 40 nm to tylko 300 mAh), kopertę wykonano z aluminium, a Galaxy Watch 7 otrzymał ulepszony zestaw czujników (podobnie jak Ultra) i system Dual GPS do lepszej i dokładniejszej lokalizacji. Ekran chroni szkło szafirowe, a smartwatch będzie sprzedawany w dwóch rozmiarach (jak wcześniej). Co istotne, zegarek również może się pochwalić certyfikatem wodoszczelności IP68, ale nie jest zalecane pływanie z nim w słonej wodzie. 

Samsung Galaxy Buds3 i Buds3 Pro

Galaxy Buds 3 Pro

Ostatnim zaprezentowanym produktem są nowe słuchawki z serii Galaxy Buds. Przede wszystkim, zgodnie z wcześniejszymi przeciekami, przeprojektowano nie tylko etui, ale również i sam wygląd słuchawek. Nie są to teraz klasyczne "pchełki", ale otrzymały podłużny stożek, który pozwala między innymi na ściszanie i podgłaśnianie przesunięciem palca (coś, czego z naturalnych powodów brakowało w Budsach poprzedniej generacji). Teraz Galaxy Buds3 Pro to słuchawki dokanałowe, a Galaxy Buds3 to słuchawki douszne (czyli takie bez gumek). 

Model Galaxy Buds3 Pro otrzymał ulepszone, 2-drożne głośniki (odpalają częstotliwości do 40 kHz) z planarnym głośnikiem wysokotonowym, a do tego podwójny wzmacniacz. Słuchawki mają 3 mikrofony, wodoszczelność na poziomie IP57 i łączą się z telefonem przez Bluetooth 5.4 ze specjalnym kodekiem SSC od Samsunga (który może zaoferować bezstratny dźwięk do 24 bitów/96 kHz). Dzięki wykorzystaniu AI, słuchawki potrafią rozpoznać, że z daleka nadciąga karetka pogotowia czy policja i mimo włączonego ANC, przepuszczą ten dźwięk do naszych uszu. 

Jeśli zaś chodzi o Galaxy Buds3, tutaj mamy głośnik 1-drożny, pojedynczy wzmacniacz, 3 mikrofony, także certyfikat wodoszczelności IP57 i przezroczysty fragment etui. Co ciekawe, w przypadku Galaxy Buds3 Pro zastosowano świecące diody (informujące o położeniu słuchawki), których nie ma w Galaxy Buds3. Ale to bardziej taki estetyczny bajer. Słuchawki Buds3 Pro mają 2-krotnie lepsze ANC i adaptacyjny korektor dźwięku. Zapowiadają się doprawdy imponująco na papierze, ale na ten moment jeszcze nie wiem, jak grają. 

Samsung zapowiedział też szereg nowości w działaniu Galaxy AI, w tym między innymi możliwość tłumaczenia nagrań głosowych nie tylko z poziomu rozmowy telefonicznej, ale także tych zrealizowanych za pomocą dyktafonu. O tym jednak napiszemy w osobnym materiale. Przypomnę, że Samsung Galaxy Z Flip6 oraz Z Fold6 otrzymają aż 7-letnie wsparcie aktualizacjami systemowymi oraz bezpieczeństwa.

Ceny wszystkich powyższych nowości Samsunga

Przejdźmy więc do tego, co interesuje Was prawdopodobnie najbardziej, czyli do cen. Wszystkie informacje znajdziecie poniżej. Dodatkowo Samsung oferuje szereg promocji przedsprzedażowych, w tym między innymi odkup Waszego starego sprzętu (do 3000 zł) lub ofertę z cashbackiem do 450 zł (w terminie 11-23 lipca). Telefony trafią do sklepów 24 lipca.

 • Galaxy Z Flip6 256 GB - 5199 zł 
 • Galaxy Z Flip6 512 GB - 5749 zł
 • Galaxy Z Fold6 256 GB - 8699 zł
 • Galaxy Z Fold6 512 GB - 9199 zł 
 • Galaxy Z Fold6 1 TB - 10199 zł
 • Galaxy Watch7 44 mm LTE - 1649 zł
 • Galaxy Watch7 44 mm BT - 1449 zł
 • Galaxy Watch7 40 mm LTE - 1549 zł
 • Galaxy Watch7 40 mm BT - 1349 zł
 • Galaxy Watch Ultra - 2899 zł
 • Galaxy Buds3 - 729 zł
 • Galaxy Buds3 Pro - 1029 zł
Źródło: Samsung

Komentarze (67)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper