Największe gry z Xboksa mogą trafić na PS5? Kolejne plotki niepotrzebnie podgrzewają atmosferę

Gry (plotka)
1511V
Xbox / PlayStation
Łukasz Musialik | 09.07, 20:35

Potencjalne premiery Starfielda i Indiany Jonesa na PS5 wywołują silne reakcje wśród fanów Xboksa. Pojawiła się nowa plotka, która sugeruje, że te gry, początkowo ogłoszone jako ekskluzywne dla Xboksa, mogą trafić na konsolę Sony. 

Microsoft, właściciel Bethesdy, liczył, że te tytuły przyciągną graczy do ich konsoli i usługi Game Pass. Pomysł, że gry mogą pojawić się na PlayStation, ma sens, biorąc pod uwagę elastyczną strategię wydawniczą Microsoftu. Ale to jeden punkt widzenia.

Dalsza część tekstu pod wideo

Fani Xboksa wyrażają frustrację, czując się zdradzeni. Kupili ideę ekskluzywności, a teraz perspektywa wieloplatformowych wydań budzi ich niezadowolenie. Niektórzy twierdzą nawet, że czuliby się oszukani, gdyby gry trafiły na PlayStation.

Pojawia się też obawa o jakość gier i ich przewagę konkurencyjną. Z drugiej strony, niektórzy sugerują, że większa liczba graczy może mieć pozytywny wpływ na rozwój tytułów. Dla fanów PlayStation to potencjalnie dobra wiadomość, choć podchodzą do niej z ostrożnym optymizmem.

Tymczasem gracze Xboksa martwią się, że bez tych ekskluzywnych tytułów ich platforma straci na atrakcyjności. Dla Bethesdy oznaczałoby to powrót do strategii multiplatformowej, potencjalnie zwiększając zasięg ich produkcji. Z drugiej strony rodzi to pytania o przyszłą strategię Microsoftu.

Firma mocno stawiała na Game Pass i ekskluzywne tytuły jako główne atuty Xboksa. Jeśli te gry pojawią się na innych platformach, może to podważyć dotychczasowy przekaz marketingowy. Ostatecznie, dopóki plotki nie zostaną oficjalnie potwierdzone lub zdementowane, dyskusja na ten temat pozostaje w sferze spekulacji.

Źródło: fandomwire.com

Komentarze (93)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper