Przełomowy dla rozwoju kina film doczeka się remake'u

Filmy/seriale
2995V
Filmy z Clintem Eastwoodem – TOP 15 filmów, w których zagrał Clint Eastwood
Grzegorz Cyga | 09.07, 18:25

Wygląda na to, że wkrótce wróci moda na westerny. Kultowy film "Za garść dolarów" ma otrzymać remake.

W ostatnich latach wiele filmów otrzymało rebooty lub legacy sequele, dzięki czemu niektóre podgatunki filmu zaczęły ponownie zyskiwać popularność. Wygląda na to, że na podobne traktowanie mogą liczyć spaghetti westerny.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jak donosi serwis Deadline, otwierający dolarową trylogię Sergia Leone "A Fistful of Dollars" ma doczekać się nowej wersji. Za jej stworzenie będzie odpowiadać firma Euro Gang Entertainment. Obecnie nie ujawniono więcej szczegółów takich jak to, kto wystąpi w filmie czy też kto go wyreżyseruje, ale to dlatego, że ma on się znajdować we wczesnej fazie produkcyjnej. Wiadomo natomiast, że producentem został Enzo Sisti, który pracował już z firmą założoną przez Gianniego Nunnariego przy nadchodzącym serialu "Those About To Die". 

Cieszę się, że mogę ponownie współpracować z Giannim, z którym właśnie pracowałem przy "Those About to Die" i z Simonem przy remake'u tego klasycznego filmu, który stworzył zupełnie nowy podgatunek w kinie, dając początek ponad 500 europejskim westernom.

O współpracy wypowiedzieli się również założyciele Euro Gang Entertainment, Gianni Nunnari i Simon Horsman.

Enzo jest jednym z najbardziej doświadczonych producentów w branży filmowej i mamy szczęście, że możemy nazywać go naszym partnerem w tym niesamowitym projekcie. Jesteśmy zdeterminowani, aby stworzyć remake, który odda sprawiedliwość wielkiemu klasykowi Sergio Leone.

Źródło: Deadline.com

Komentarze (46)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper