Microsoft zadba o Twoją prywatność. Nowa technologia ochroni ważne informacje przed wścibskimi oczami

Technologie
933V
Microsoft
Łukasz Musialik | 08.07, 17:32

Microsoft pracuje nad nową technologią prywatności, która będzie śledzić ruch gałek ocznych i odszyfrowywać dokumenty na podstawie tego, gdzie patrzysz. Ta nowa funkcja, opisana w niedawno złożonym patencie, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa i prywatności dokumentów poprzez odszyfrowywanie tylko tych fragmentów, na które użytkownik aktualnie patrzy. 

Technologia będzie używać kamery internetowej i systemu śledzenia wzroku, aby monitorować, gdzie dokładnie patrzysz na ekranie. W ten sposób tylko właściciel dokumentu będzie w stanie go odczytać, co dodatkowo zabezpiecza dane przed niepożądanym dostępem. Przypomina to użycie szkła powiększającego na nieczytelnym tekście, gdzie tylko to, co jest bezpośrednio pod szkłem, jest widoczne.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jednak nie jest jeszcze jasne, jak dokładnie technologia będzie działać w praktyce. Algorytm Microsoftu ma także brać pod uwagę widzenie peryferyjne i ruch gałek ocznych. Musi to jednak działać dość płynnie, co może stanowić wyzwanie.

Jest to ekscytujące podejście do kwestii bezpieczeństwa i prywatności, które może zrewolucjonizować sposób, w jaki zabezpieczamy nasze dokumenty. Technologia może być zintegrowana z możliwościami sztucznej inteligencji Copilot+, ale może także działać jako samodzielne rozwiązanie kompatybilne z każdym systemem Windows 11.

Źródło: tweaktown.com

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper