Assassin's Creed Shadows doprowadza Japończyków do „wściekłości” [Aktualizacja#1]

Gry
8748V
Ass Creed
Iza Łęcka | 18.06, 08:36

Francuska korporacja nie może mówić o łatwej kampanii marketingowej Assassin's Creed Shadows. Gracze z Japonii nadal atakują studio.

Ubisoft ma plan na rozwój serii o skrytobójcach, a jednym z przedsięwzięć jest nadciągająca w listopadzie nowa odsłona przenosząca graczy do feudalnej Japonii, gdzie wcielimy się w dwóch bohaterów. Choć twórcy będą zachęcać użytkowników do korzystania zarówno z możliwości samuraja, jak i shinobi, to podejście nie poprawia przyjęcia tytułu.

Dalsza część tekstu pod wideo

Już od pierwszej zapowiedzi Ubisoft jest pod ostrzałem graczy. Assassin's Creed Shadows jest krytykowane za szereg nieścisłości historycznych, brak poszanowania do detali i przede wszystkim za wybranie dwóch bohaterów. Szczególnie japońscy gracze sprzeciwiają się wyborom deweloperów – fani czekali wiele lat na grę z tej serii osadzoną właśnie w Kraju Kwitnącej Wiśni, tymczasem deweloperzy zdecydowali się skupić na postaci, której historia posiada pewne nieścisłości.

Okazuje się, że Japończycy nie odpuszczają Assassin's Creed Shadows, a swoje niezadowolenie wyrażali wielokrotnie podczas pokazu Ubisoftu oraz w trakcie transmisji studia koncentrującej się na nowej grze. W licznych wpisach na serwisie X gracze podkreślają, że marka zawsze wyróżniała się poszanowaniem dla danego, pokazywanego regionu – tymczasem wybór Yasuke budzi ogromne kontrowersje. Niektórzy mówią otwarcie o „dyskryminacji”.

Japończycy są WŚCIEKLI, twórcy Assassin's Creed Shadows mówią: „To fakt historyczny”

Co więcej, wśród krytyków znalazł się także japoński historyk, który w szczególności specjalizuje się na okresach Sengoku i Edo w historii Japonii. On również jest przeciwny wybraniu Yasuke na głównego bohatera, a w swoich wpisach w mediach społecznościowych udowadniał, że postać nie była prawdziwym samurajem. Ubisoft jednak miał go zablokować, uniemożliwiając komentowanie na swoich kanałach.

Ubisoft zablokował historyka z Uniwersytetu Tokijskiego za mówienie faktów.

Więc oficjalne konto Assassin's Creed na X zablokowało mnie za mówienie prawdy. Mówiłem, że Yasuke nie jest samurajem. Nigdzie nie zostało napisane, że on zdecydowanie jest samurajem i oni to wiedzą, więc mnie zablokowali za próbę udowodnienia tego.

[Aktualizacja#1]

W przedstawionej powyżej sprawie pojawiają się nowe głosy dotyczące wspomnianego użytkownika o nicku Kenji Yamamoto, który krytykując Ubisoft, najprawdopodobniej tylko podawał się za historyka. Internauta mógł zmienić swój nick i opis konta, by być bardziej wiarygodny w przedstawianiu swoich racji.

Źródło: X:Pirat_Nation/ p9cker_girl

Komentarze (249)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper