PS4 w dłoniach? Możliwe, ale nie jest to takie proste

Gry (plotka)
14214V
Przenośna konsola PlayStation
Łukasz Musialik | 13.06, 14:57

Ostatnio było dość głośno o tym, że Sony może pracować nad nową przenośną konsolą PlayStation, która będzie w stanie natywnie uruchamiać gry z PS4.

Według ekspertów z Digital Foundry taką przenośną konsolę byłoby niezwykle trudno stworzyć, ze względu na pobór mocy i ogromną przepustowość pamięci systemu - 176 GB/s

Dalsza część tekstu pod wideo

Dodatkowo taki handheld wymagałby użycia procesora Jaguar, aby była w 100% kompatybilna,  a obecnie nie ma też na rynku nic aż tak mocno mobilnego i zdolnego do uruchamiania natywnie gier z PS4.

Jednakże przenośna konsola PlayStation oparta na nowoczesnej architekturze AMD mogłaby z pewnością uruchamiać gry PS4, ale wymagałoby to ich portowania, co znacząco zmniejszyłoby bibliotekę gier

Taka konsola nie miałaby jednak większych problemów z uruchamianiem mniej wymagających gier z PlayStation 5, gdyby dodatkowo korzystała z tekstur przesyłanych przez chmurę, podobnie jak Steam Deck i inne nowoczesne przenośne systemy, które mogą uruchamiać aktualne gry AAA, obniżając ustawienia i rozdzielczość.

Aktualnie, nowa przenośna konsola PlayStation jest w fazie wstępnego projektowania, dlatego jej specyfikacja nie została jeszcze ustalona. To oznacza, że handheld od Sony mógłby mieć swoją premierę najwcześniej za dwa lata. 

Źródło: wccftech.com

Komentarze (64)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper