PS5 Pro lub oferowanie gier PlayStation konkurencji? Gracze są rozczarowani pokazem Sony

Gry
11773V
PlayStation logo
Iza Łęcka | 23.05, 07:00

Sony nie przedstawiło żadnych wielkich i oczekiwanych zapowiedzi podczas specjalnej konferencji. Gracze nie kryją zażenowania.

W zeszłym tygodniu, przy okazji prezentacji wyników za miniony kwartał działalności, Sony poinformowało o specjalnym wydarzeniu, w trakcie którego miała zostać przedstawiona strategia działalności. Dość niespodziewanie mogliśmy liczyć na wiele przypomnień, a nawet odliczanie do show. Część odbiorców nakręciło spiralę oczekiwań, lecz ostatecznie... nic nie zaprezentowano.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wydarzenie „Poza granicami” według plotek miało koncentrować się między innymi na grach PlayStation, które trafią na konsole Microsoftu lub Nintendo, nie brakowało także spekulacji dotyczących ogłoszenia PlayStation 5 Pro. Finalnie Japończycy podzielili się swoją wizją świata i sposobem działalności przedsiębiorstwa. W dużym stopniu mogliśmy liczyć na podsumowanie dotychczasowych działań.

Najważniejszą informacją pokazu było potwierdzenie, że „PlayStation 5 jest już bardzo dużym sukcesem”, a Sony jest „bardzo zadowolone z wyników”.

Sony pragnie wykorzystać Cruncyroll i PlayStation Network, by zwiększyć zaangażowanie odbiorców, korporacja potwierdziła, że posiada duże możliwości produkcyjne dzięki przejętym firmom, wspomniano o PlayStation India Hero Project, a nawet o wykorzystaniu uczenia maszynowego do dialogów głosowych w Spider-Manie 2. Technologia Sony HawkEye pomaga w rejestrowaniu wydarzeń sportowych w czasie rzeczywistym.

Natomiast wspomniane „wykraczanie poza granice” odnosiło się do przenoszenia IP PlayStation między innymi do parków rozrywki – przygotowano specjalne eventy związane z Uncharted i The Last of Us.

Gracze nie ukrywają rozczarowania informacjami przedstawionymi w trakcie spotkania – podczas kiedy wielu z nich poświęciło czas na śledzenie wydarzenia, gigant nie wspomniał o żadnych większych planach dotyczących gamingu. Część fanów nie liczyło nawet na gigantyczne wiadomości, ale Sony nie wspomniało o nowych tytułach dla PlayStation VR oraz nie potwierdziło konkretów dotyczących nowych projektów PlayStation Studios.

undefined

PlayStation poza granicami Sony #1

PlayStation poza granicami Sony #2

PlayStation poza granicami Sony #3

PlayStation poza granicami Sony #4

PlayStation poza granicami Sony #5

PlayStation poza granicami Sony #6

Źródło: Icon-Era

Komentarze (289)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper