Xbox z rewolucyjną funkcją! Wielkie ogłoszenie Microsoftu!

Gry
12579V
Xbox
Łukasz Musialik | 20.05, 21:45

Microsoft ogłosił, że ich zaawansowane narzędzie AI, Copilot, zostanie zintegrowane z konsolą Xbox oraz grami na PC. Nowość ta zapowiada rewolucję w sposobie, w jaki gracze będą doświadczać swoich ulubionych tytułów.

Copilot, znany z integracji z pakietem Microsoft 365, teraz znajdzie zastosowanie również w świecie gamingu. Dzięki Copilot gracze będą mogli korzystać z zaawansowanej analizy danych, która pomoże im optymalizować strategie, zarządzać swoimi zasobami w grach oraz uzyskiwać szczegółowe porady dotyczące rozgrywki. Czy to oznacza śmierć poradników?

Dalsza część tekstu pod wideo

undefined

Integracja z Xbox i PC umożliwi również automatyczne generowanie treści, takich jak opisy gier czy strategie, dzięki czemu doznanie z gier ma być bardziej interaktywne i spersonalizowane. Gracz będzie mógł w dowolnym momencie spytać, jak zabić danego boss lub co ma zrobić, aby znaleźć jakiś cenny przedmiot w grze. Sposobów i możliwości, jak wykorzystać AI w grze, jest naprawdę masa.

Wprowadzenie Copilot do ekosystemu Xbox i gier na PC stanowi krok naprzód w dążeniu Microsoftu do zrewolucjonizowania rozrywki cyfrowej. Dzięki zastosowaniu technologii AI, gracze będą mogli korzystać z zaawansowanych funkcji, które do tej pory były dostępne głównie w środowiskach biznesowych. Oczekuje się, że ta nowa funkcjonalność zostanie udostępniona w drugiej połowie 2024 roku, a pierwsze gry, który mają z niej skorzystać to Minecraft i Sea Of Thieves.

To ogłoszenie jest częścią większej strategii Microsoftu, mającej na celu integrację AI we wszystkich swoich produktach, co ma na celu zwiększenie efektywności oraz wprowadzenie innowacji w różnych sektorach, w tym w gamingu. Przyszłość gier wideo wydaje się teraz jeszcze bardziej ekscytująca? Wszystko zależy od tego, jak to wykorzystają.

Źródło: windowscentral.com

Komentarze (138)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper