Obcy: Romulus - ujawniono nowy fragment z filmu! Koszmar powraca

Filmy/seriale
5094V
Obcy: Romulus / Alien: Romulus
Łukasz Musialik | 20.05, 22:05

„Obcy: Romulus”, najnowsza odsłona kultowej serii „Obcy”, zwiastuje powrót do korzeni kosmicznego horroru, łącząc w sobie elementy dwóch pierwszych filmów. 

Reżyser Fede Álvarez, znany z „Evil Dead”, w rozmowie z Total Film, zdradza, że jego film to „amalgamat ‘Obcego’ i ‘Obcych’ na wielu poziomach”, co obiecuje powrót do napięcia i grozy, które uczyniły serię wielką.

Dalsza część tekstu pod wideo

undefined

Álvarez, podkreślając swoje zaangażowanie w wierność franczyzy, wykorzystał techniki stosowane przez Ridleya Scotta i Jamesa Camerona, w tym efekty animatroniczne. Współpraca z Cameronem, który konsultował scenariusz, przyniosła szczegółowe omówienie nawet tak drobnych elementów, jak rozmiar silników w statku kosmicznym.

Film śledzi grupę młodych kadetów kosmicznych, którzy stają twarzą w twarz z „najstraszniejszą formą życia we wszechświecie” na opuszczonej stacji kosmicznej. W obsadzie znajdziemy Davida Jonssona, Archiego Renauxa, Isabelę Merced i Cailee Spaeny jako Rain, którą możemy podziwiać w nowym ujęciu.

Álvarez zapewnia, że „Obcy: Romulus” zacznie się od atmosfery zbliżonej do pierwszego „Obcego”, by stopniowo przechodzić w klimat dalszych części z ksenomorfem. Premiera filmu zaplanowana jest na 15 sierpnia 2024 roku

Źródło: alien-covenant.com

Komentarze (29)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper