Wiedźmin 3: Dziki Gon kończy dziś 9 lat! CD Projekt Red świętuje urodziny swojego największego hitu

Gry
2360V
Wiedźmin 3 next-gen
Igor Chrzanowski | 19.05, 16:45

Rodzimy gamedev od zawsze może poszczycić się świetnymi produkcjami, aczkolwiek premiera Wiedźmina 3: Dziki Gon była najbardziej przełomowym projektem w dziejach rodzimej branży gier wideo.

Zanim CD Projekt wypuścił na świat swoje przełomowe dzieło, nasi rodacy dali światu takie hity jak Painkiller, Teenagent, Dead Island, Call of Juarez czy też Two Worlds, aczkolwiek to właśnie Wiedźmin 3: Dziki Gon pokazał światu, że nad Wisłą można robić absolutnie fantastyczne i gatunkowo przełomowe produkcje, które odmieniają oblicze tej branży. Aż trudno w to uwierzyć, ale od dnia premiery trzeciej przygody Geralta minęło już 9 lat! 

Dalsza część tekstu pod wideo

Średnia ocen polskiej produkcji to aż 93% na PC, 91% na Xbox One oraz 92% na PlayStation 4, co sprawia, że to do dziś najlepiej oceniana polska produkcja i jedyna w naszej historii, która zgarnęła aż tyle nagród Game of the Year - wliczając w to nawet The Game Awards z 2015 roku. Dziś CD Projekt Red świętuje debiut Dzikiego Gonu wspominkowymi postami. 

Wszystkiego najlepszego z okazji 9. urodzin gry Wiedźmin 3: Dziki Gon!

Niezależnie od tego, czy właśnie mierzyłeś się z Dzikim Gonem, zwiedzałeś zaśnieżone Wyspy Skellige, czy też bawiłeś się w Gwinta, dzisiaj nadszedł czas, aby po prostu świętować!

Podziel się swoimi ulubionymi wspomnieniami z #Witcher3 i wznieśmy miecze za wiele kolejnych przygód, które nadejdą!

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Źródło: Twitter

Komentarze (89)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper