Microsoft wyprzedzi Sony! Nowy next-gen wcześniej niż przewidywano

Gry (plotka)
21624V
Nowy Xbox
Łukasz Musialik | 18.05, 16:28

Plotki w branży gier wideo rozpalają wyobraźnię fanów – nowa konsola Xbox może pojawić się na rynku już w 2026 roku.

Informacje te pochodzą od znanych źródeł, zwłaszcza w kontekście przecieków dotyczących Call of Duty, które ma być wydane w 2026 roku (nie chodzi tu o COD-a, który ma być ujawniony 9 czerwca). To sugeruje, że Microsoft planuje wprowadzić na rynek swoje najnowsze urządzenie znacznie wcześniej, niż przewidywano.

Dalsza część tekstu pod wideo

Według źródeł, nowy Xbox miałby być wyposażony w procesor AMD Ryzen Zen 5, co jest strategicznym wyborem ze względu na dostępność technologii. Strategia jest prosta — powtórka z sukcesu Xbox 360, który zyskał przewagę rynkową dzięki wcześniejszemu wprowadzeniu na rynek, a PlayStation 3 musiał nadganiać straty, aż do końca generacji.

Microsoft, zdając sobie sprawę z ryzyka, jakie niesie za sobą wcześniejsze wprowadzenie konsoli, ma nadzieję, że ta strategia pozwoli im nadrobić zaległości w sprzedaży konsol w porównaniu do konkurencji. Sarah Bond, prezes Xbox, zasugerowała, że firma skupia się obecnie na wprowadzeniu „największego technologicznego skoku w historii”, co ma się tyczyć nowej konsoli. 

Możliwość wcześniejszego wydania konsoli nowej generacji jest ekscytującą perspektywą dla graczy. Z pewnością, jeśli plotki okażą się prawdziwe, to nadchodzące lata przyniosą wiele zmian i nowości w świecie gier wideo. Strategia, która udała się kiedyś, może znów pomóc Xboxowi zdobyć przewagę nad PlayStation.

Źródło: wccftech.com

Komentarze (349)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper