Tom Clancy's Splinter Cell. Ponad 20-letnia gra zyskuje nowe życie

Gry
6293V
Tom Clancy's Splinter Cel
Łukasz Musialik | 17.05, 14:34

Fani kultowej serii Splinter Cell mogą zacierać ręce – na horyzoncie pojawił się mod, który odmienia oblicze tej klasycznej gry.

Dzięki pracy moddera o pseudonimie ‘skurtyyskirts’ możemy podziwiać, jak wyglądałaby gra z zastosowaniem nowoczesnej technologii śledzenia promieni Path Tracing.

Dalsza część tekstu pod wideo

Mod ten, będący jeszcze w fazie WIP (Work in Progress), wprowadza do gry pewien element „szorstkości”, dzięki czemu grafika Splinter Cell prezentuje się lepiej niż w przypadku wielu wcześniejszych modyfikacji RTX Remix. Co więcej, w udostępnionym materiale wideo możemy zobaczyć porównanie przed i po zastosowaniu modu, co doskonale pokazuje zalety śledzenia promieni.

Warto zaznaczyć, że projekt ten nie jest jeszcze udostępniony dla szerszej publiki, a więc gracze muszą uzbroić się w cierpliwość, zanim będą mogli cieszyć się swoją wersją gry z pełnym Path Tracingiem. Mimo że mod wymaga jeszcze dopracowania, to już teraz robi duże wrażenie — w końcu gra ma blisko 22 lata.

Ostatnie miesiące obfitowały w wiele modyfikacji RTX Remix dla różnych gier, w tym Tomb Raider 2, Grand Theft Auto: Vice City czy nawet Garfield Kart. Modderzy nie przestają nas zadziwiać, a Splinter Cell jest tego kolejnym przykładem. Klasyki nigdy nie umierają – jedynie zyskują nowe życie dzięki pasji i zastosowaniu nowej technologii.

Źródło: dsogaming.com

Komentarze (26)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper