GTA 6 z oficjalnym oknem premiery! Grand Theft Auto 6 zadebiutuje później niż wielu sądziło

Gry
13047V
GTA VI
Iza Łęcka | 16.05, 22:23

Wydawca GTA 6 właśnie przedstawił wyniki finansowe za ostatni kwartał i wśród szczegółów wskazał ważną wiadomość dotyczącą Grand Theft Auto 6. 

Rockstar i Take-Two pod koniec zeszłego roku rozbudziły branżę, publikując oficjalny zwiastun GTA 6 ze wskazanym rokiem premiery. Od tego czasu nie brakowało plotek i spekulacji o pełnej dacie premiery nowego Grand Theft Auto – mówiło się nawet, że produkcji możemy spodziewać się znacznie później.

Dalsza część tekstu pod wideo

Już wcześniej Rockstar przekazało, że gangsterska pozycja zadebiutuje w 2025 roku, a publikowane raporty finansowe Take-Two sugerowały ważny szczegół – tytuł miał zadebiutować do 31 marca 2025 roku. Teraz jednak możemy mieć pewność, że gra znajdzie się na rynku kilka miesięcy później.

Wydawca Grand Theft Auto 6 właśnie oficjalnie ogłosił, że GTA 6 zadebiutuje dopiero jesienią 2025 roku. Jest to pewne drobne „opóźnienie”, ponieważ tytułu możemy spodziewać się w okresie od września do listopada.

Wkraczając w rok fiskalny 2025 z pozytywną dynamiką, spodziewamy się, że osiągniemy rezerwacje netto w wysokości od 5,55 do 5,65 mld dolarów. Nasze prognozy odzwierciedlają zawężenie wcześniej ustalonego przez Rockstar Games okna kalendarza z 2025 roku do jesieni kalendarza 2025 dla Grand Theft Auto VI. Jesteśmy przekonani, że Rockstar Games zapewni niezrównaną rozrywkę, a nasze oczekiwania co do komercyjnego wpływu gry stale rosną - przekazali przedstawiciele Take-Two.

Marka Grand Theft Auto nie ma sobie równych - podczas spotkania z inwestorami włodarze Take-Two potwierdzili, że GTA 5 sprzedało się w liczbie ponad 200 mln egzemplarzy! Od marca 2023 roku gracze sięgnęli zatem po kolejne 20 mln kopii. Jednocześnie sprzedaż Red Dead Redemption 2 wynosi już obecnie 64 mln, a wynik całej serii przekroczył 89 mln egzemplarzy.

Według Take Two, Grand Theft Auto V sprzedało się obecnie w około 200 milionach egzemplarzy.

Źródło: Take-Two

Komentarze (171)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper