Kolejne gry z Xboksa na PS5 to kwestia czasu. W tym flagowa seria Microsoftu

Gry (plotka)
2107V
PS5 XSX1
Mateusz Kucharski | 15.05, 17:01

Wygląda na to, że Microsoft nie zamierza zrezygnować ze swojej ekspansji na PlayStation. Najnowsze doniesienia sugerują, że wkrótce możemy doczekać się kolejnych wielkich zapowiedzi.

Cztery premiery gier z Xboksa na PlayStation mogą okazać się zaledwie początkiem wielkich zmian. Jez Corden (Windows Central) podzielił się właśnie niezwykle ciekawymi informacjami.

Dalsza część tekstu pod wideo

Według Dziennikarza, Microsoft ma przenieść wiele innych gier na konsolę konkurencji. Corden zdradził, że amerykańska firma prowadzi w tym celu nawet specjalny projekt pod nazwą "Latitude". Informator nie udziela pełnej listy tytułów, lecz mają to być "potencjalnie oczywiste gry, których najprawdopodobniej się spodziewamy". Szczegółowo wspomina tylko o jednej grze - Halo.

Według Cordena zmiana podejścia jest spowodowana decyzjami Satyi Nadelli (prezesa Microsoftu) oraz Amy Hood (dyrektorki finansowej). Firma miała zdecydować się na podejście, w którym "nie istnieją czerwone linie".

Jeżeli doniesienia się potwierdzą, to szykuje nam się prawdziwa rewolucja w branży. Dla Microsoftu będzie to z pewnością potężny zastrzyk finansowy, gdyż niektóre produkcje osiągają na PlayStation bardzo wysoką sprzedaż (np. Sea of Thieves). Nie wiadomo jednak, czy mowa o jednoczesnych premierach na Xbox i PS5. Być może na pierwszy ogień pójdą nieco starsze produkcje. Ciężko wyobrazić sobie sytuację, w której Microsoft nagle wydaje swoje najnowsze gry także na konsoli Sony.

Zaznaczam jeszcze raz, że mówimy tu o niepotwierdzonych informacjach. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że jest w nich przysłowiowe ziarnko prawdy. 

Źródło: Insider Gaming

Komentarze (92)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper