Twórcy Helldivers 2 zachwyceni sprzedażą gry. "Jest was więcej niż Szwedów"

Gry
638V
Helldivers 2
Mateusz Kucharski | 14.05, 16:30

Spektakularny sukces Helldivers 2 zaskoczył chyba całą branżę. Żadna gra wydana przez Sony nie sprzedała tylu egzemplarzy w tak krótkim czasie. Szef Arrowhead Game Studios postanowił osobiście podziękować graczom za ich zaangażowanie i wsparcie.

O sukcesie Helldivers 2 napisaliśmy szczegółowo w tym artykule. Mówiąc krótko, gra sprzedała się w nakładzie ponad 12 milionów sztuk w ciągu pierwszych dwunastu tygodni. Taki wynik nie byłby oczywiście możliwy, gdyby nie jednoczesna premiera na PlayStation 5 oraz PC. Decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę. Do wiadomości odniósł się również założyciel Arrowhead Game Studios - Jonah Pilestedt. Mężczyzna dziękuje każdemu, kto przyczynił się do tego rezultatu.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jak ogłoszono w wynikach Sony, sprzedaliśmy ponad 12 milionów sztuk! Jest was więcej niż Szwedów. Czyste szaleństwo. To ogromne osiągnięcie wszystkich zaangażowanych w produkcję Helldivers 2. Chciałbym złożyć podziękowania dla społeczności za wsparcie, pasję i poświęcenie w walce o demokrację!

Pilestedt w żartobliwy sposób nawiązał do liczby mieszkańców Szwecji. Zrobił to nie bez powodu. Arrowhead Game Studios to zespół pochodzący właśnie ze Szwecji. Ostatnie problemy związane z koniecznością łączenia kont PlayStation i Steam to dość trudny okres dla twórców Helldivers 2. Cieszy więc, że ten zły czas jest już za nimi, choć jak wiadomo, to nie oni byli inicjatorami tego pomysłu.

Helldivers 2 wciąż ma przed sobą wiele atrakcji, a studio cały czas pracuje nad dodaniem nowości, które zachęcą do gry kolejne osoby.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Helldivers II.

Źródło: Twitter/X

Komentarze (18)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper