PlayStation ma nowego króla! God of War Ragnarok pokonany

Gry
16840V
God of War Ragnarok Valhalla - recenzja - główne zdjęcie - Kratos
Iza Łęcka | 14.05, 09:49

Ogromne kontrowersje nie powstrzymały graczy przed sięganiem po najnowszą grę Arrowhead Game Studios. Helldivers 2 pobiło największą ikonę PlayStation.

Helldivers 2 można śmiało uznać za jedną z najbardziej oczekiwanych premier Sony Interactive Entertainment na początku tego roku. Kooperacyjna strzelanka została bardzo dobrze przyjęta, choć ostatnie afery dotyczące wymogu posiadania konta PSN rzucały się cieniem na sytuacji tytułu. Ogromny sprzeciw społeczności i wyraźny sygnał od deweloperów sprawiły, że PlayStation ugięło się i poinformowało, że gra nie będzie wymuszała łączenia profili Steam i PlayStation.

Dalsza część tekstu pod wideo

I ta decyzja okazała się jak najbardziej zrozumiała – co potwierdzają najnowsze, kapitalne ogłoszenia!

Helldivers 2 sprzedało się w liczbie 12 mln egzemplarzy w zaledwie 12 tygodni od premiery! Znaczący wynik przedstawiony przez Sony uwzględnia zarówno PS5, jak i komputery osobiste.

Tym samym gra Arrowhead Game Studios stała się najszybciej sprzedającą się grą wydawaną przez PlayStation we wskazanym okresie i pobiła dotychczasowego lidera, God of War Ragnarok. Produkcja Santa Monica Studio we wskazanym okresie przebiła 11 mln kopii.

Helldivers 2 sprzedał się w 12 milionach egzemplarzy na całym świecie w ciągu pierwszych 12 tygodni!

- Najszybciej sprzedająca się gra na PlayStation w tym okresie, pokonując God of War Ragnarok!

- Sprzedaż na PS5 i PC

Na powyższy wynik na pewno spory wpływ miała popularność tytułu na PC – przypomnijmy, że według danych Steam w najlepszym momencie Helldivers 2 było ogrywane przez ponad 458 tys. użytkowników platformy.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Helldivers II.

Źródło: X: Genki_JPN

Komentarze (151)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper