Gra wydawana przez Microsoft doczeka się edycji pudełkowej, mimo że odpowiedzialne za nią studio nie istnieje

Gry
1100V
HI-FI RUSH Xbox Game Studios
Grzegorz Cyga | 10.05, 18:20

W tym tygodniu Microsoft zamknął kilka swoich studiów, co nie tylko poruszyło graczy, ale i każe się zastanowić nad tym, co dalej z markami, które pozostały bez twórców, a miały jeszcze przyszłość przed sobą. Poniekąd właśnie dostaliśmy odpowiedź.

Hi-Fi Rush to ostatni tytuł studia Tango Gameworks, które w tym tygodniu zostało zamknięte. Gra była wydawana przez Bethesda Softworks, która jest już własnością firmy Microsoft. Początkowo trafiła ona jedynie na Xbox Series X|S, lecz niedawno ukazała się również na PlayStation 5, co jest efektem nowej strategii wydawniczej, zakładającej, że niektóre gry mogą trafiać na konkurencyjne sprzęty do grania. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Początkowo gra była dostępna jedynie cyfrowo, lecz wydanie wersji na PS5 okazało się świetnym pretekstem do zapowiedzenia edycji pudełkowej na konsole Sony i Microsoftu. Za jej przygotowanie ma odpowiadać firma Limited Run Games. Jednak likwidacja Tango Gameworks postawiła tę kwestię pod znakiem zapytania.

Dystrybutor od miesięcy nie publikował żadnych szczegółowych informacji na temat premiery czy dnia, w którym ruszą zamówienia przedpremierowe. Dlatego jeden z internautów zdecydował się w przekorny sposób zabrać głos, co nie pozostało bez odpowiedzi. Potwierdza ona, że wersja fizyczna HI-FI RUSH wciąż jest w planach firmy, choć nadal nie wiadomo, kiedy Limited Run Games zamierza wystartować ze sprzedażą.

Źródło: Eurogamer.net

Komentarze (26)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper