Xbox Game Pass. Usługa Microsoftu nieodwracalnie zabija sprzedaż gier

Gry
6478V
Xbox RIP
Łukasz Musialik | 09.05, 17:45

Xbox Game Pass, usługa subskrypcyjna oferująca dostęp do setek gier, wydaje się mieć ciemną stronę. 

Według byłego pracownika Xboxa każda gra wprowadzona do usługi Microsoftu nie osiąga swoich celów sprzedażowych. Brad Hilderbrand, były Senior Public Relations Manager m.in. dla 343 Industries, podzielił się na LinkedIn swoimi obawami dotyczącymi Xbox Game Pass, zauważając, że problem jest poważniejszy, niż przypuszczano.

Dalsza część tekstu pod wideo

Hilderbrand wskazuje, że choć część przychodów jest przypisywana najlepiej sprzedającym się grom w Game Passie, to nie rozwiązuje to problemu. Większość gier nie utrzymuje się na szczycie listy dłużej niż miesiąc czy dwa, a liczba subskrybentów nie rośnie tak szybko jak miało to miejsce w przeszłości. W rezultacie, przychody nie nadążają za budżetem.

Sytuacja stała się jeszcze bardziej pogmatwana po przejęciu przez Xbox Bethesdy i Activision. Oczekuje się, że Xbox odzyska wydane 70 miliardów dolarów na zakup wydawcy Call of Duty lub przynajmniej znacznie zamortyzuje poniesione koszty. Hilderbrand zauważa, że stawia to Game Passa w trudnej sytuacji. Gry, które miały przyciągnąć nowych subskrybentów, takie jak Redfall i Starfield, nie spełniły tego zadania, a na horyzoncie nie widać tytułu, które by to zmienił — z wyjątkiem Call of Duty.

W obliczu tych wyzwań Xbox stoi przed trudnymi decyzjami. Czy umieścić nową odsłonę Call of Duty w Game Pass od dnia premiery, ryzykując utratę pewnej części przychodów, czy też nie robić tego, tracąc swój wizerunek za nie dotrzymanie obietnic? Bez względu na wybór, mniejsze studia będą cierpieć najbardziej, ponieważ nawet najlepsze gry nie będą w stanie zrekompensować „70-miliardowego długu” Xboxa.

Przez niepewność co do przyszłości, zamknięcia cenionych studiów deweloperskich i gier wypuszczanych w złym stanie, Xbox stoi przed największym wyzwaniem w swojej historii. Jakie będą kolejne kroki? Tego nie wiemy. Można spekulować, ale jedno jest pewne – usługa Xbox Game Pass będzie musiała ulec radykalnym zmianom.

Źródło: wccftech.com

Komentarze (353)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper