Helldivers 2 zaczyna odbudowywać reputację na Steam. Twórca chce stworzyć kapitalny Easter Egg

Gry
802V
Helldivers 2 Freedom
Iza Łęcka | 07.05, 12:03

Helldivers 2 wraca z piekła do nieba. Twórcy zachęcają do wystawiania grze pozytywnych recenzji, co dość szybko wpłynęło na „w większości pozytywne” opinie na Steam.

Ekipa Arrowhead Game Studios zmierzyła się z nie lada sporym wyzwaniem, by przekonać wydawcę do zmiany decyzji dotyczącej połączenia kont Steam z PlayStation. Na szczęście Sony wzięło pod uwagę ogromny opór graczy, dostrzegło falę krytyki i dobrze zareagowało. Obecnie wśród społeczności Helldivers 2 nastąpiła spora akcja mobilizacyjna, by nadrobić znaczący spadek średniej na platformie Valve.

Dalsza część tekstu pod wideo

Nie musieliśmy długo czekać na efekt – jeszcze w weekend Helldivers 2 z powodu bombardowania recenzji posiadało „zdecydowanie negatywny” odbiór na Steam, jednak od chwili ogłoszenia Sony, gracze przystąpili do wystawiania grze korzystniejszych opinii.

Ponad 70 tysięcy recenzji sprawiło, że Helldivers 2 posiada już „w większości pozytywne” (70%) opinie na platformie Valve. Możemy podejrzewać, że reputacja gry będzie stale odbudowywana.

undefined

Na wykres ze Steam zareagował szef Arrowhead Game Studios, który zasugerował, że grafika mogłaby zostać wykorzystana jako projekt specjalnej peleryny. Taki Easter Egg mógłby być dobrym podsumowaniem głośnej sprawy, która na szczęście skończyła się zgodnie z oczekiwaniami użytkowników i twórców.

Przypadkowy projekt peleryny też jest całkiem fajny. Od członka społeczności.

Deweloper wspomniał, że zawartość mogłaby faktycznie trafić do gry – aktualnie zespół ma szukać właściwej nazwy dla peleryny, która zostanie zaoferowana społeczności za darmo. Będzie to bez wątpienia dobry pomysł, by obrócić całą dramę w coś pozytywnego, a w Helldivers 2 już na zawsze znajdowałby się Easter Egg, który przypominałby o głośnych wydarzeniach.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Helldivers II.

Źródło: Steam/ X: Pilestedt

Komentarze (21)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper